На Закарпатті і Прикарпатті відбулися заходи-реквієми, присвячені загиблим співробітникам СБУ (ФОТО)

В Ужгороді та Івано-Франківську колектив Академії СБУ провів благодійні заходи-реквієми, присвячені загиблим співробітникам Служби

Про це повідомили у прес-центрі СБ України, пише Depo.Закарпаття.

Співробітники та курсанти Національної академії Служби безпеки України відвідали Ужгород та Івано-Франківськ із виставкою картин "Невидима варта" та виставою-реквіємом "Війна без строку…", присвячені всім загиблим під час проведення АТО та ООС співробітникам української спецслужби.

Вечори пам'яті відбулися в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі та Івано-Франківській обласній філармонії.

На відкритті заходів ректор Академії Сергій Кудінов наголосив, що Ужгород та Івано-Франківськ відділяє від бойових дій понад тисячу кілометрів, але навіть у цих містах подих війни відчувається не менше, ніж у Харкові чи Дніпрі, адже Закарпаття і Прикарпаття втратили на сході понад двісті своїх синів-захисників.

Колектив Академії СБУ розпочав всеукраїнський благодійний тур у січні 2017 року. Нині захід уже відвідали 13 тисяч людей у двадцяти містах країни. Мета заходу – розповісти правду про життя загиблих на сході захисників України, співробітників Служби безпеки України, і через їх боротьбу показати те, що відбувається на війні.

З початком АТО та ООС Служба безпеки України втратила 27 співробітників. Як пам'ять про бійців невидимого фронту Академія СБУ створила виставку картин "Невидима варта" та виставу-реквієм "Війна без строку". Зокрема, акторами вистави є курсанти Академії, навчальні підрозділи яких названо на честь Героїв Служби. Від імені загиблих молодь розповіла про їхній життєвий і військовий шлях, останні спецзавдання, про їх родини та мрії, які не встигли реалізувати.

Портрети Героїв Служби, які віддали життя за Україну, презентувала глядачам автор виставки картин "Невидима варта" співробітниця НА СБУ Леся Шиденко, яка розповіла зворушливі історії написання кожної з робіт. Оригінали картин передані сім'ям загиблих.Також під час благодійного вечора відвідувачі мали змогу ознайомитися ще з одним проектом Академії СБУ "Пам'ятаємо", який на сьогодні налічує 15 відеоробіт про Героїв Служби безпеки, що створені за підтримки їх родин, друзів та колег. Закарпатці переглянули сюжет про загиблого під час АТО полковника Віталія Петренка, який у 2009 році був заступником начальника Управління СБУ у Закарпатській області. В Івано-Франківську було продемонстровано фільм про бійця тернопільської "Альфи" Руслана Муляра, який загинув нещодавно – 26 травня цього року – внаслідок артилерійського обстрілу на Луганщині.Під час всеукраїнського туру було зібрано майже 900 тисяч гривень, які передані місцевим шпиталям на лікування і реабілітацію українських захисників. В Ужгороді та Івано-Франківську благодійні внески керівники управлінь СБУ Олег Воєводін та Петро Дідух вручили на потреби Обласних госпіталів ветеранів війни.

Нагадаємо, в Ужгороді відкриють виставку, присвячену Сергію Параджанову.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Мітки: #СБУ