На Закарпатті фахівці з'ясовують обставини двох резонансних випадків із пацієнтами медичних закладів

Медична рада Закарпатської обласної дитячої клінічної лікарні проводить вивчення обставин і причин смерті 12-річного мешканця с. Страбичова, якого було госпіталізовано з діагнозом кір

Про це йдеться на сайті голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, пише Depo.Закарпаття.

Фахівці очікують на результати судово-медичної експертизи та всіх лабораторних досліджень і вивчають первинну медичну документацію щодо пацієнта. За попередньою інформацією спеціалістів ОДКЛ, зі слів родичів дитини, померлий хлопчик не був щеплений від кору. Проте, за інформацією Закарпатського обласного лабораторного Центру МОЗ України, які проводять у відповідності до чинних нормативних документів епідеміологічне розслідування випадку, дитина була щеплена одноразово у 2007 році, тобто, отримала вакцинацію. Має бути встановлену причину, з якої дитина не була ревакцинована у віці 6 років.

Буде досліджено та дано оцінку якості наданих медичних послуг у догоспітальний та госпітальний періоди. Результати роботи медичної ради передадуть на розгляд комісії обласного департаменту охорони здоров'я, і якщо однією з причин смерті дитини виявиться неналежне виконання професійних обов'язків медичними працівниками, то, керуючись діючим законодавством, буде негайно ухвалено відповідні рішення.

Понад рік українські медики намагаються подолати та мінімізувати наслідки епідемії кору в країні. В області протягом 2018 року вже зафіксовано 3333 випадки захворювання на кір, більшість захворілих – це діти. Щодо лікування захворювання, то існують відповідні національні протоколи, затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я. Ці нормативні документи регламентують дії лікарів у випадку виявлення кору у пацієнта. Водночас, не існує конкретного препарату, який здатен убити вірус кору, а єдиним профілактичним заходом у світі визнано щеплення.

"Смерть дитини від кору – надзвичайно трагічний випадок, і облдержадміністрація висловлює батькам хлопчика щирі співчуття. Це привід зробити певні висновки як медикам, так і населенню, адже в області ми фіксуємо далеко не поодинокі випадки, коли у родинах з різних причин відмовляються від вакцинації дітей. У цьому конкретному випадку ми зможемо зробити остаточні висновки лише після вивчення усіх результатів лабораторних досліджень", – зазначає голова ОДА Геннадій Москаль.

Окрім того, в області створено комісію для розслідування ще одного резонансного випадку, який мав місце в Ужгородській районній лікарні. Йдеться про інцидент із пацієнтом лікаря-стоматолога, де медик начебто забув у горлі дитини елемент медичного інструменту. Випадок досліджують фахівці, і за підсумками роботи комісії будуть ухвалені відповідні управлінсько-дисциплінарні рішення.

Нагадаємо, до правоохоронців звернувся батько дитини, який повідомив, що його 12-річний син загинув через неналежне виконання лікарями своїх професійних обов'язків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook