На Закарпатті фахівці перевірять 25 тисяч газових лічильників

Усього в області 273 тисячі споживачів природного газу, і лише у 470 з них не встановлені лічильники

На Закарпатті фахівці перевірять 25 тися…

Про це Depo.Закарпаття повідомили у прес-службі ПАТ "Закарпатгаз".

У 2018 році спеціалісти ПАТ "Закарпатгаз" провели повірку майже 20,5 тисяч лічильників. З них понад 11 тисяч були визнані непридатними та потребували заміни. Цього року повірці підлягають 25 тисяч лічильників.

За минулий рік закарпатцям замінили 11 тисяч лічильників, з яких за кошти підприємства – майже 3,5 тисячі. У ПАТ "Закарпатгаз" пояснюють: гроші на повірку, ремонт та заміну лічильників закладаються у тарифі на розподіл, який затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Однак, уже третій рік тариф не переглядається, а тому коштів на ці видатки не вистачає.

"Всього в області 273 тисячі споживачів природного газу, і лише у 470 з них не встановлені лічильники. Це найвищий відсоток оснащення лічильниками населення по Україні. Тому для Закарпаття актуальне питання – заміна тих приладів, що не пройшли повірку. Збільшення витрат на такі потреби держрегулятор не переглядає вже третій рік. Це призводить до того, що газорозподільна компанія не в змозі забезпечити безкоштовну заміну всіх приладів обліку споживачів", – розповідає технічний директор ПАТ "Закарпатгаз" Олександр Голуб.

На 2019 рік для ПАТ "Закарпатгаз" держрегулятор передбачив кошти на заміну приладів обліку на суму 823 тисячі грн, що становить 6% від потреби. Саме тому керівництвом підприємства прийняте рішення, відповідно до якого, у першу чергу, безкоштовно встановлюються або заміняються лічильники представникам соціально-незахищених категорій: малозабезпеченим, багатодітним, пенсіонерам, учасникам бойових дій тощо.

Нагадаємо, важкохворим мукачівцям виділили 760 тис. грн на лікування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook