На Закарпатті є село-привид

У Закарпатській області виявили село, яке існує воно виключно у офіційних документах

Про це розповів туризмознавець Федір Шандор в Facebook, пише Depo.Закарпаття.

За словами Шандора, жителі Вербового, Виноградівського району, навіть не здогадуються про те, що живуть в окремому селі. Дослідник історії краю Іван Біланчук побував на місці "уявного" села.

"Насправді там розташована невеличка вуличка (півтора десятка хат) із самоназвою "Чонкашська", оскільки неподалік є хутір Чонкаш. Мешканці вважають себе жителями села Руська Долина, а про Вербове принаймні місцеві співбесідники Івана Біланчука й не чули. Тим часом Вербове зареєстроване і на офіційному сайті Верховної ради України, і зафіксоване у Вікіпедії (щоправда лише в українській версії) та книзі Сергія Федаки "Населені пункти і райони Закарпаття:Історично-географічний довідник". "На папері" село належить до Матіївської сільської ради", - пише Шандор.

Як зазначається, вулиця складається з двох десятків будинків і не має ніяких ознак окремого села, тоді як на Виноградівщині є й Малі Комяти, і Завадка і Лемаковиця і Дубовинка, в десятки разів більші за кількістю населення, мають свої церкви, магазини і т.п., але статусу окремого села не здобули. Для неіснуючого Вербового обласна рада навіть знайшла місце в майбутній реформованій адмінодиниці – його подано в переліку населених пунктів Виноградівської територіальної громади.

Читайте також: Як живеться селянам у депресивній Гуді на Виноградівщині

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття