На Закарпатті через центри зайнятості шукають медсестер та лікарів

Із одного мільйону 250 тисяч населення нашого краю зайнятими є близько 503 тисяч, минулого року ця цифра становила 496 тисяч

На Закарпатті  через центри зайнятості ш…

Про це Depo.Закарпаття повідомили в Ужгородському прес-клубі.

Директор Закарпатського ОЦЗ Юрій Фущич розповів про те, яким був 2018 рік для шукачів роботи на Закарпатті, які професії були найбільш затребуваними, які нові позиції з'явилися на ринку праці. А також прокоментував статистичні дані щодо працевлаштування в області та проаналізував виклики, які постають перед державою у сфері працевлаштування та трудової міграції на наступний рік.

"Різких зрушень у бік надлишку робочої сили чи її зменшення за 2018 не відбулося. З 1 млн.250 тис. населення нашого краю зайнятими є близько 503 тисяч, минулого року ця цифра становила 496 тисяч. 164-168 тисячі - це штатні працівники, які мають строкові і безстрокові трудові угоди з тими чи іншими роботодавцями. Ця цифра щороку зменшується. Станом на сьогодні 20441 закарпатець знайшов роботу у порівнянні на завершення минулого року таких було 20412". За словами Юрія Фущича, надалі основними ринкоутворюючими підприємствами області є великі підприємства, які працюють на давальницькій сировині, транснаціональні компанії, де працюють тисячі людей. 1413 вакансій заявлених офіційно на такі підприємства і ще про 1100 працівників служби мають інформацію з інших джерел, де роботодавці пишуть про потребу в кадрах",- каже Фущич.

Станом на 1 грудня для шукачів роботи пропонується 1,9 тис. вакансій із середнім розміром заробітної плати 6,2 тис. грн. Дисбаланс між попитом на робочу силу і її пропозицією існує, насамперед в кількісному вигляді. Зокрема, станом на 01 грудня в середньому по області на 1 вакансію претендувало 2 безробітних ( торік – 5 осіб).

Найчастіше потребують фахівців швейного виробництва, системних в'язальників джгутів, операторів автоматичної лінії, комплектувальник радіодеталей та елементів, працівників у галузі послуг, вантажників, водіїв. Вперше заявилися на ринку праці вакансії медичної сестри, інших працівників галузі охорони здоров'я, а також вакансії в Національній поліції. Понад 160 вакансій з початку року у системі охорони здоров'я. Сьогодні аж надто складно знайти медсестру, працівників дошкільного закладу, вихователів. Ще років 4 люди ходили шукали, як на такі посади влаштуватися. Швидка допомога потребує кадрів. Це нове, якого не було раніше. Рівень оплати праці особливо впливає, коли медична сестра у нас отримує зарплату менше 4 тис. грн. Щодо заробітної плати загалом, то середня у цьому році - 6509,00 грн., минулого року була 4160, 00.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme