На закарпатську сцену повертаються легендарні "Жменяки"

"Жменяки" по праву вважається найкращим закарпатським романом ХХ століття

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на "Закарпаття онлайн".

У неділю, 26 травня, о 18.00 в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі відбудеться прем’єра вистави "Жменяки" за романом Михайла Томчанія. Сценічну версію підготував головний режисер, народний артист України Анатолій Філіппов, який і втілив її на сцені. 

"Жменяки" по праву вважається найкращим закарпатським романом ХХ століття. Вони були перекладені російською, угорською, латиською мовами. Родинна сага про закарпатське село, що побачила світ у 1964 році,  одразу привернула увагу театралів. Пізніше вистава поновлювалася ще двічі: в 1970 році – заслуженим артистом України М.Білецьким, а в 1976 році – народним артистом УРСР Я.Гелясом. Вона з великою цікавістю сприймалася й далеко за межами області, в тому числі в Румунії і Чехословаччині, куди театр їздив на гастролі.

У  1986 році за мотивами роману створено трисерійний фільм "Сила землі" (автор сценарію В.Руснак, режисер – заслужений артист УРСР А.Шестопалов), який часто показували на центральному та республіканському телебаченні. Це поки що єдиний наш міні-серіал, знятий за твором закарпатського автора. Нині, у 105-ий рік від народження Михайла Томчанія, "Жменяки" вчетверте повертаються на велику театральну сцену Закарпаття. 

Нагадаємо, що у Мукачеві відбудеться Art weekend Fest.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття