На Закарпатську область припадає 65 тис га пралісів

Праліси та квазіпраліси були ідентифіковані на території 47 підприємств лісового господарства

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Закарпаття онлайн".

Дослідження пралісів у регіоні Українських Карпат тривають вже багато років. На сьогодні в регіоні Українських Карпатах виявлено біля 94 тисяч гектарів пралісів і квазі­пралісів, у т. ч. майже 50 тис. га – пралісів. За областями розподіл нерівномірний – на Закарпатську припадає 65 тис. га, на Івано- Франківську – 23, на Чернівецьку – 5, на Львівську область – менше 1 тис. га.

Праліси та квазіпраліси були ідентифіковані на території 47 підприємств лісового господарства, першу п'ятірку яких склали: Карпатський біосферний заповідник (більше 15 тис. га); та державні підприємства "Мокрянське" (більше 7 тис. га), "Осмолодське" (більше 6 тис. га), "Рахівське" (майже 6 тис. га) і "Великобичківське" (біля 5 тис. га). За головними породами в пралісах регіону домінують бук лісовий (більше 30 тис. га) та ялина європейська (більше 14 тис. га), добре представлені також сосна гірська (більше 4 тис. га) та ялиця біла (більше 1 тис. га), а інші породи займають тільки окремі лісові ділянки (рис. 3).

Таким чином, у регіоні Українських Карпат підприємствами лісового господарства збережено близько 100 тисяч гектарів пралісів та квазіпралісів і більше 60 відсотків їх зосереджено в державних підприємствах лісового господарства.

Читайте також: Нездорова краса: Як швидко "поосеніли" ужгородські каштани (ФОТО)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття