ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Закарпатська Тячівщина - в очікуванні пікового паводку

На допомогу від держави сподіватись марно, впевнені місцеві чиновники
Depo.
26 січня 2016 14:48
ФОТО: depo.ua
Закарпатська Тячівщина - в очікуванні пікового паводку
Закарпатська Тячівщина - в очікуванні пікового паводку

У березні-квітні на Тячівщині очікують пікового паводку. Про це попередив головний водник району Сергій Стойка, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Тячів.

Зараз управління водного господарства не забезпечене паливом на експлуатацію техніки, бракує і людей. На території Тячівського району знаходяться дві аварійно-рятувальні бригади по вісім працівників. Одна встановлює насосні станції на дамбі у с.Бедевля, а інша залишається для швидкого реагування на надзвичайні ситуації. Ще одна бригада перебуває у Рахівському районі.

Листопадова повінь, як зазначив Стойка, - це була тільки підготовка до весняної. Адже у березні-квітні на Тячівщині очікується піковий паводок -максимальне наповнення всіх річок. І лише від того, як спрацюють аварійні бригади на місцях, буде залежати безпека мешканців.

На допомогу від держави сподіватись марно. Щодо будівництва дамб, то Сергій Стойка повідомив: у бюджеті на 2016 рік по Держводагентству на капітальне будівництво виділено 200 тисяч гривень на всю Україну.

"Ніхто не буде будувати вам дамби" - попередив начальник водників.

Йшлося також про хід першочергових робіт з ліквідації наслідків листопадового паводку. 

"Найбільш критична ситуація зараз у Руській Мокрій,  - поінформував Стойка. - Там весняний паводок може наробити багато проблем, оскільки русло річки змінилося, і удар води йде на населений пункт. Якщо в листопаді громада села на чолі з сільським головою зуміли врятувати село від руйнацій, то зараз власних сил громади вже не вистачить".

Нагадаємо, інтенсивні дощі, які 20-22 листопада не припинялися в гірських районах Закарпаття, спричинили різке підвищення рівня води в річках та потоках

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття