На Тячівщині лісівники висадили майже 9000 саджанців

Цьогоріч працівники планують висадити понад 300 га молодого лісу, всього планують висадити понад один мільйон сіянців

Про це інформує Depo.Закарпаття з посиланням на прес-службу Закарпатського ОУЛМГ.

У лісах Тячівщини весна настає значно пізніше, тому у гарячу пору весняної лісокультурної кампанії, тячівські лісівники висаджують не тільки у погожий день, а й у негоду. В акції "#Майбутнє_лісу_у_твоїх_руках", яка відбулась 16 квітня в Грушівському лісництві, взяли участь працівники Брустурянського лісомисливгоспу, керівництво села та учні шкільних лісництв.

На ділянці площею 1,1 га в урочищі "Великий" лісівники висадили майже 9000 саджанців, в тому числі бук та клен-явір. За словами директора Брустурянського лісомисливгоспу Михайла Бігуна, цьогоріч працівники планують висадити понад 300 га молодого лісу, всього планують висадити понад один мільйон сіянців. Одночасно лісівники сприяють і природному лісовому поновленню.

Щоб успішно щороку проводити лісокультурну кампанію, восени лісівники заготовили 490 кілограмів насіння, з них - 90 кілограмів хвойних порід, 220 кілограмів дуба та 180 кілограмів насіння інших основних лісоутворюючих порід. Його переробили на шишкосушарці Кедринського лісництва.

Традиційно основні лісоутворюючі породи шпилькові: ялина і ялиця. Також лісівники висаджують клен-явір, модрину, бук та ясень. І саме зараз настала довгоочікувана пора для створення молодих лісів - прохолодно, земля волога, борозни вже нарізані - про це подбали самі працівники державної лісової охорони.

Нагадаємо, що 1600 молодих саджанців - вісім сотень дерев модрини європейської та стільки ж ясенів – посадили в Ужгородському лісництві в рамках акції "Майбутнє лісу в твоїх руках".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття