На руїнах Хустського замку вестимуть розкопки (ВІДЕО)

Науковці напрацювали певну стратегію по збереженню історичної спадщини 

Тему збереження Хустського замку порушили на нещодавньому засіданні круглого столу ініціативні люди та кваліфіковані фахівці різноманітних інституцій, які втілюють у життя ідею відродження Хустського замку чи принаймні збереження того, що від нього залишилося, йдеться у сюжеті "М-студіо", пише Depo.Закарпаття.

Науковці, громадські діячі, історики, археологи, архітектори Закарпаття, Києва та Угорщини, місцева влада, духовенство і просто небайдужі хустяни вкотре зібралися, аби обговорити поетапні кроки до реалізації проекту. Певну стратегію по збереженню історичної спадщини учасники круглого столу випрацювали.

Представники ж міської влади запевнили, що мають певні напрацювання щодо відновлення дороги до замку. Які - поки озвучувати не беруться, бо чекають офіційних документів.

Про відновлення Хустського замку, як такого, мова не йде взагалі. Після того, як замок стане безпечним для роботи реставраторів, можна говорити про консервацію замкових руїн. Цілком ймовірно, що вже наступного року на Замковій горі вестимуть розкопки. Наразі всі сили робочої групи спрямують на створення благодійного фонду, до якого залучать як учасників, так і зацікавлені сторони.

Нагадаємо, як гірське село Синевир перетворилося на туристичну приманку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття