На ринках продають молоду закарпатську картоплю

Першу молоду картоплю сезону весна 2019 вже з початку тижня збирають у Великій Доброні на Ужгородщині

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на Mukachevo.net.

На ринках Мукачева продають молоду картоплю закарпатської селекції. Сорт вивели у Великій Доброні, надрання бульба родить за місяць, нині коштує не дешевше ніж іспанська. "Найдрібніша картопля розміром зі сливу в мене коштує 30 гривень – за кілограм. А більша — по 40, маю ще й іспанську картоплю. Вона трохи більша за розмірами, але не така смачна, як українська і лише виглядає молодою. А шкірочка з неї не лупиться так, як у ранньої картопельки. Її треба обрізати, а це додаткові витрати, – каже продавчиня, що торгує овочами на Центральному Кооперативному ринку Мукачева. – Українська картопелька лише щойно з'явилася на ринку та її розкупають краще. Бо наші крумплі — смачні та ароматні і свіжі, вони щойно з грядки".

Першу молоду картоплю сезону весна 2019 вже з початку тижня збирають у Великій Доброні. Місцеві аграрії протягом року отримують аж три врожаї з однієї грядки. А сільськогосподарський рік – стартує наприкінці лютого, коли селяни висаджують картоплю під плівку. У травні бульба поступиться місцю перцю. Розсада скоростиглого гібриду паприки вже підростає у парниках. А у липні — на зміну прийдуть огірки. У Великій Доброні біля населення – 6.5 тисяч, більшість — працює у аграрному секторі і чи не в кожному дворі — вирощують ранню картоплю, яку у квітні-травні постачають на ринки країни. Аграрії розповідають, щоб отримати добрий врожай, слід правильно підібрати сорти, підготувати насіння і вчасно обробити землю.

Окрім голландських скоростиглих сортів картоплі тут у фаворі сорт Доброньський – місцевої селекції. Він адаптований до наших ґрунтів і ще жодного року не підводив з врожаєм.

 Нагадаємо, що виробники Закарпаття відкрили сезон полуниці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття