На Перечинщині відпалала восьма "Лемківська ватра" (ФОТО)

"Лемкіська ватра" була і залишається не лише місцевим святом, але й осередком відродження та розвитку культури і звичаїв лемків – однієї з найколоритніших етногруп українців

Про це повідомляє прес-центр ОДА, пише Depo.Закарпаття.

У неділю, 30 вересня, в с. Ворочово на Перечинщині відбувся VІІІ обласний фестиваль лемківського народного мистецтва "Лемківська ватра". На свято завітали почесні гості – керівництво облдержадміністрації, обласної ради, Перечинщини.

На фестивалі свої традиційні кухню, побут та фольклор презентували населені пункти району. Зокрема, поважні гості обирали найкращу місцеву страву від тамтешніх ґаздинь. Лемківську автентику можна було відчути у виступах аматорських колективів та майстер-класах зі звичаєвих ремесел.

Найбільш видовищною частиною свята стало запалення лемківської ватри як незмінного атрибуту етнофестивалю. "Лемкіська ватра" була і залишається не лише місцевим святом, але й осередком відродження та розвитку культури і звичаїв лемків – однієї з найколоритніших етногруп українців. Передували святковому дійству молебні у місцевих храмах та Свято-Покровському чоловічому монастирі. Також відбулося покладання вінків до Пам'ятного Хреста полеглим Січовим стрільцям.

Нагадаємо, що у неділю на Мукачівщині відбувся фестиваль "Бобовищанське гроно"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття