ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Закарпатський винороб на гектарі землі умудряється вирощувати 40 сортів винограду (ВІДЕО)

За один сезон чоловік збирає, в середньому, три тисячі літрів вина. Міг би і більше, та важко подолати головну перепону у розвитку виноробства - державну політику
Depo.
26 червня 2015 11:38
ФОТО: depo.ua
Закарпатський винороб на гектарі землі умудряється вирощувати 40 сортів винограду (ВІДЕО)
Закарпатський винороб на гектарі землі умудряється вирощувати 40 сортів винограду (ВІДЕО)

Сік землі, напій богів - виноробство на Закарпатті справа провідна. Одна з популярних у туристів локацій - знайомство із Закарпатським вином у погребах місцевих майстрів цієї справи. В області активно розвивається напрям винних турів для туристів. Проводяться винні фестивалі, що притягують відвідувачів з усієї України та з-за кордону, пише Закарпаття.depo.ua.

Закарпаття славиться не лише великою врожайністю винограду, але й талановитими виноробами. Один з них пан Шандор Надь, житель Берегівщини. Чоловіка знають чи не по всій країні. Займається улюбленою справою 25 років. За цей час ставав призером різних українських та європейських фестивалів.

На гектарі винороба посаджено близько 40 сортів винограду. За один сезон, в середньому, вдається зібрати три тисячі літрів. На винограднику Шандор працює разом з дружиною. Щодня подружжя проводить тут по шість-вісім годин. За один день збирають близько тони винограду.

У парадоксальній ситуації перебувають приватні винороби Закарпаття: з одного боку - фестивалі вина, виставки, конкурси, на яких державні посадовці вручають їм нагороди за збереження і розвиток традицій виноробства, з іншого - стаття Кримінального кодексу про незаконне виготовлення та реалізацію підакцизних товарів.

На сьогодні головними перепонами в розвитку виноробства є: державна політика (купити ліцензію можуть далеко не всі виробники) та низька винна культура громадян.

Більше про життя Закарпаття читайте на Закарпаття.depo.ua