На авто Америкою: Як закарпатські студенти вирішили підкорити Штати. День третій

Кореспондентка Depo.Закарпаття, "гризучи" науку в одному із університетів Братислави, на літніх канікулах вирішила перелетіти через океан, щоб більше дізнатися про життя по-американськи

На авто Америкою: Як закарпатські студен…

Зрозуміло, що більшість місць, які ми відвідуємо, широко відомі - на те вони й туристичні. Але приказку про те, що краще один раз побачити "вживу", аніж сто разів почути, ще ніхто не скасовував. І, погодьтеся, "заселфитись" у місці, яке відомо із тисячі фото і відео, - це круто. А ми (це я і мої друзі Антон та Нік) не проти пригод, а навіть їхні палкі шанувальники й шукачі, тож знайти неординарні місця для нашої подорожі стало нав'язливим бажанням вже з першого дня. Власне, сам перший день був для нас неординарним своєю шаленістю, а в другий неординарно ввірвався "будинок Джексона". Та ми не стоїмо на місці. Отже...

День 3. Гірський

Ми біля Гори Рамшор. Це Національний меморіал. Для себе цю пам'ятку ми визначили як "чотири голови", хоча її історія набагато глибша, аніж ми могли собі уявити. Гора відома тим, що в її породі висічені 18-метрові голови чотирьох президентів США: Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона, Теодора Рузвельта і Авраама Лінкольна. Роботи із створення фігур велися з 1927-го до 1941-го року, тут працювало понад 400 робітників і скульпторів.

Пам'ятаю, як вперше побачила цю гору ще у фільмі "Багатенький Річі" з Маколейом Калкіним в головних ролях. Правда, там вона виглядала трошки по-іншому. Тим не менш, завжди із відкритим ротом спостерігала, наскільки вона могутня. Дуже хотілося побачити її вживу. Це приголомшливо!

Наступною зупинкою було місце, яке, чесно кажучи, я не люблю. Ми були в зоопарку. Ніколи б не погодилася туди йти, якби не одне важливе "але". Bear Country USA влаштований інакше.

В'їжджати туди дозволено на машині, виходити з неї чи навіть відчиняти вікна заборонено, бо тварини живуть не в клітках. На них можна подивитися близенько-близенько. Можна закадрувати, зафільмувати.

Для кожного виду відведені окремі території, які відділені парканами (наприклад, кози відділені від вовків, що зумовлено матінкою-природою) та все ж це не порівняти з кліткою. Проте, як арктичний вовк може жити в такому спекотному кліматі, для мене залишилось загадкою. Єдине, що неабияк підняло настрій – це танцюючий медведик, який, як нам здалося, був у чудовому настрої.

День закінчився незапланованим походом в гори, в штаті Денвер ("гугл" сказав, що це найкраще, що ми можемо тут зробити. І був правий). Краса. Звісно, мимоволі порівнювали з Карпатами. Невдячна справа - це непорівнювані речі. Як там у поета - краще гір можуть бути тільки гори. Одним, словом, емоції не описати, краще - фото.

Кілька нотаток на полях

Досі є що сказати про дороги. Коли з'їджаєш з головної дороги на узбіччя більше, аніж це дозволено обмежуючим лініями, то чуєш гуркіт коліс, що змушує одразу повернутися на дорогу. Це на випадок, якщо водій заснув під час кермування. Перетинаємо різні часові пояси. Інколи це додає зайву годинку аби поспати або зробити незаплановану зупинку.

Оскільки більшість часу ми в дорозі (а отже, в машині), зупинки робимо не часто, але в правильному місці і в правильний час. Відпочити і розім'ятися можна у спеціально відведених для цього місцях, яких в Америці багато. Оснащені вони усім, що потрібно (вбиральні, столики з лавицями, поруч магазини тощо), а інколи навіть і більше (душові кабіни, якщо хочеться освіжитися). Остання, біля якої ми зупинилися, коштувала $15 з одного. Вперше їли смачнючі в'єтнамські супчики. Нам їх порадив Нік, а я раджу вам .

Проїхали такі штати: Дакота, Небраска, Колорадо, Нью Мехіко, Арізона. В останній ми затримаємось, тож далі буде.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme