На авто Америкою: Як закарпатські студенти підкорювали Штати. День шостий

Кореспондентка Depo.Закарпаття, "гризучи" науку в одному з університетів Братислави, на літніх канікулах вирішила перелетіти через океан, щоб більше дізнатися про життя по-американськи

На авто Америкою: Як закарпатські студен…

Провівши перший шалений день у крутому Лос-Анджелесі - з пальмами, зірками й ужгородськими друзями, наша трійця зупинилась на ночівлю в одному із затишних мотелів цього невгамовного міста. Нагадаю, що зі мною підкорюють Америку друзі Антон та Нік, хоча, враховуючи, що вони кермувальники авто, яке ми недорого купили спеціально для поїздки, це скоріш я з ними підкорюю. Але це не важливо. Важливо те, що ранок у Лос-Анджелесі почався так, як до цього я навіть мріяти не могла. Серфінг. Цим усе сказано.

Сидячи на пляжі, завжди з відкритим ротом спостерігала за людьми в костюмах, які забігали у воду із дошкою і підкоряли хвилі, висотою з 5-поверхівку. Та навіть у найоткровеннішому сні, мабуть, мені не наснилося б, що я ось так легко, розкинувши руки, балансуючи тілом, така вся мокра і гарна підкорюю океан. Але ж про те, що побачу будинок, в якому народився Майкл Джексон, я теж не думала. Сталося.

Тренер Артем – наша американська знахідка. Одягнув, навчив основам, показав, що до чого, і пообіцяв, що на першому занятті кожен із нас встане на дошку. Зізнаюсь, вірилося мало, бо до цього могла тільки уявити, наскільки це важко, а коли спробувала, то ще раз в цьому переконалася. Обіцянку Артем дотримав, і кожен з нас не просто став на дошку, а здобув незабутній досвід, спогади й найкращі емоції, які тримають і досі. Шкода, що ще не навчилася словами передавати оте захоплення, той стан, коли дух твій десь чи то в п'ятах, чи то на небі, але точно не на землі: і в горлі перехопило, і руки оніміли, а всередині горить-палає і очі на весь світ: "я це зробила!"

І хоча насправді, принаймні для оточуючих, мої перші хвилі були висотою з некошену траву, особлисто я бачила велетенські гребні піни, які я, мов стріла, легко і невимушено підкорювала. Сказати, що це було важко, то легше промовчати. Сказати, що це було того варте – це теж нічого не сказати. До речі, боялася встати на дошку найбільше, а встала на неї найшвидше. Тим не менш, для відео ледве вдалося хоча б трохи проїхатися, аби довести, що, все-таки, я це зробила.

Оговтавшись від серфінгу, пішли далі, бо час нас не розумів і летів, як скажений.

Кажуть, що з обсерваторії Гриффіта відкриваються одні з найкращих краєвидів на Лос-Анджелес. Що ж ми за туристи, аби не перевірити? Тому пішли й перевірили. Вхід – безкоштовний, єдиний виняток - шоу в планетарії (від $3 до $7). Ну, і, якщо ви на машині, то за паркування доведеться заплатити $6. Обсерваторія розташована на схилі гори, на яку ще треба піднятися. Пропустили вчорашнє тренування? Будь ласка, підйом пішки ніхто не скасовував. Для цього навіть окрему дорогу проклали.

Обсерваторія відкрила свої двері для громадськості 14 травня 1935 року. У перші 5 днів роботи її відвідало понад 13 тисяч осіб, а за наступні 80 років - ще 75 мільйонів. Ми цю кількість збільшили. Отже, з обсерваторії дійсно відкривається один із найкращих видів на центр міста і знак Голівуду (згадалися запаморочливі краєвиди Великого Каньйону і гори Рашмор в Південній Дакоті).

Усередині планетарію і на оглядових майданчиках розташовано безліч телескопів, скористатися якими може будь-хто. Вечорами дах над ними відкривається, оголюючи зоряне небо. Під головним куполом обсерваторії встановлений гігантський маятник Фуко, а ще тут можна побачити нашу сонячну систему з планетами, масштаб яких відповідає їхньому реальному розміру відносно одна до одної. Поряд з кожною моделлю небесного тіла стоять ваги, завдяки яким можна дізнатися, скільки б ви важили на інших планетах. Одним словом, бажання Дженкінсона Гриффіта, який пожертвував гроші на будівництво обсерваторії, бажаючи зробити зірки "доступними" для всіх, здійснилося. Все, що потрібно, аби туди потрапити – це бажання. Якщо є, не гайте часу.

Закінчували день довгою дорогою до одного із найкращих і найцікавіших Національних парків США. Шкода, що так швидко ми наблизились до завершення наших пригод. Тож далі ще буде - день прощальний.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme