Мультиспорт і крематорій для відходів: Що хочуть мукачівці за рахунок громбюджету

Мукачівці подали на розгляд десять проектів, які претендують на бюджет громадських ініціатив

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Мультиспорт і крематорій для відходів: Щ…

З 1 листопада стартувало голосування за проекти громадських ініціатив. Мешканці міста, котрі досягли 16-річного віку, могли подати на голосування малий проект, реалізація якого вартуватиме від 100 000 до 300 000 грн, чи великий - від 300 001 до 800 000 грн.

Та чи мукачівців усе влаштовує у місті, що і додати нічого, чи сміливців з ідеями бракує, але станом на 31 жовтня на голосування було зареєстровано всього десять проектів. Хоча реалізація вже поданих проектів для невеликого Мукачева буде суттєвим розвитком інфраструктури. Саме покращенню комфортного життя мукачівців присвячено більшість проектів. Десь потрібно відремонтувати, десь збудувати, десь провести благоустрій.

На бюджет громадських ініціатив Мукачева у 2017 році передбачено 3 мільйони гривень. Щоб малий проект попав на розгляд, за нього повинні підписатися 25 осіб, за великий - 50 осіб відповідно. До кінця 2018 року проект повинен бути реалізованим. На голосування у Мукачівців є два тижні – до 15 листопада.

Протягом того часу, коли вже можна віддавати свої голоси, популярними є два проекти. Поки найбільше голосують за створення мультиспортивних майданчиків для молоді, облаштування території для дозвілля та відпочинку дітей і дорослих у сквер-парку Набережна-Валенберга. Цей проект, вартістю 798 002 грн, передбачає відновлення скверу в центрі Мукачева, створення на його території декількох спортивних майданчиків для молоді, а також ігрового майданчику для дітей. Від старту голосування проект зібрав підписи 54-ох прихильників.

Ще одне бажання комфорту, пов'язане з цим парком, може втілитися у рамках вже малого проекту - ремонт існуючих доріжок для облаштування дозвілля та відпочинку мукачівців у сквер-парку Набережна-Валенберга. На це передбачається витратити 299 000 грн. І така ідея набрала 38 голосів, що є другим результатом. Тому і ремонт доріжок має хороші шанси втілитися у життя. Зважаючи, як активно, порівняно з іншими проектами, голосують за облаштування парку, хтось таки серйозно націлився вкласти туди гроші бюджету громадських ініціатив.

Усього 11 голосів поки має один з найдорожчих проектів (800 000 грн) – будівництво пішохідного мосту через річку Латориця "Черемшина – Росвигово", який передбачає реконструкцію існуючого трубопроводу під міст. А за облаштування пішохідного мосту через р. Латориця "Монастирського" - створення нових безпечних пішохідних маршрутів, зручну комунікацію між пам'ятками міста (Свято-Миколаївським жіночим монастирем та парком Перемоги) поки проголосувала одна людина. Цей проект також вартує максимально допустиму суму – 800 000 грн.

На фоні решти проектів з благоустрою, цікавою видається пропозиція щодо облаштування крематорію (інсинератора) для утилізації біологічних та небезпечних відходів. Як зазначили автори, це передбачає безпечне поводження з біологічними відходами, їхню утилізацію і, як результат, забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя у Мукачеві. На даний час інсинератор вважається одним з найбільш ефективних засобів, що дозволяють знешкоджувати різні типи відходів. Цей проект оцінили у 590 000 грн. Та поки особливої підтримки він не має – всього дев'ять голосів.

Усього по декілька голосів мають проекти зведення дитячий ігровий комплекс для учнів початкових класів та облаштування благоустрою набережної в районі Черемшини для відпочинку населення Мукачева. Перший проект вартує 799 730 грн, другий - 209 000.

Зовсім не голосують за створення "Мукачівського міського літературно-мистецького музею", на який розробники передбачили 295 000 грн, а за майданчик екстремальних видів спорту (570 000 грн) проголосував один мукачівець. Мета останнього проекту - звести єдине місце для заняття вуличними видами спорту, тренування та спілкування однодумців.

Якщо проаналізувати активність містян у голосуванні, - мукачівців не надто цікавлять проекти громадських ініціатив. Не було і великого ажіотажу при подачі цих проектів. Можливо, до системи фінансування з бюджету власних ідей та розробок поки ставляться з недовірою. Час на визначення кращих ідей, які все ж запропонували, ще є - голосувати за проекти громадських ініціатив можна до 15 листопада.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme