ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Балога готує Москалю "коктейлі Молотова"

Засідання Закарпатської облради та обрання першим заступником представника партії угорців експерти можуть назвати історичним
Depo.
8 грудня 2015 23:00
ФОТО: depo.ua
Балога готує Москалю "коктейлі Молотова"
Балога готує Москалю "коктейлі Молотова"

До спокою сесійна зала Закарпатської облради не звикла, точніше відвикла вже, а тому сьогоднішня атмосфера радше напружувала, ніж розслабляла. Об’єктиви фото та відеокамер, спрямовані, насамперед на Москаля, так і не дочекалися махання рук, слини із рота та "кулаком по столу". Все чинно і згідно з регламентом.

До речі, цей самий регламент ще два тижні тому наробив чимало "біди" в облраді, викликавши гарячі суперечки. Пізніше, експерти ОДА провели попередню юридичну оцінку цього нормативного акту, і виявили купу помилок, суперечностей діючому законодавству й просто різних дурниць. Правда, сьогодні цих дурниць уже ніхто не помітив: питання про внесення змін до регламенту було знято з порядку денного.

Отже, найцікавіше – обрання заступників голови облради. Питання з "першим" було практично вирішене після того, як представники КМКС погодилися підтримати на посаду голови "порошенківця" Михайла Рівіса. Так і сталося. До бюлетеню для голосування було внесено прізвище Йосипа Борто. 45 депутатів ("Солідарність", "Відродження", КМКС, "Батьківщина" та "Опоблок") проголосували за нього без зайвої колотнечі.

Віктора Балогу залишили всі його союзники, а його "Єдиний Центр" залишився один в опозиції до влади. Якщо ж згадати, що переконливу владу нардеп утримав тільки у Мукачеві та Іршаві, перспективи партії в області не такі вже й райдужні, як здавалося.

Таку ситуацію, ще зовсім недавно навряд чи хтось спрогнозував би, оскільки практично всі експерти твердили, що "ЄЦ" дружитиме із "Батьківщиною" та КМКС, що, власне, давало можливість тримати в облраді "більшість". Ці переконання підсилили події першого засідання ради, коли "ЄЦ" письмово заручився підтримкою цих партій за обрання головою ради "батьківщинівця" Олександра Каменяша. До речі, місцеві ЗМІ навіть називали суму, яку "забашляли" за кожний голос – 15 тисяч доларів. Очевидно, цього було недостатньо, для обрання не вистачило одного голосу.

Балога не втомлювався рятувати ситуацію: окрім перемовин - гучні заяви та "ори" про криміналітет та мафіозників при владі. Судячи з усього, вони стали воланням у пустелі. Нардепа чути передумали. Дев'ятнадцять штиків Балоги залишились не просто в опозиції, а в дуже-дуже-дуже самотній, якщо не сказати глибокій і темній, опозиції.

Розпач Балоги, якого залишили так глибоко, "засвітився", навіть на засіданні Верховної Ради, де Балога складав "петицію" Президенту з погрозливими рекомендаціями "готуватися до відставки", бо "Український народ втілене Вами "життя по-новому" вже змушує готувати тару та компоненти "до коктейлю Молотова"". 

Правда, ще можна передбачити, що "Батьківщину" Балога на Закарпатті просто так не відпустить. (Сьогодні, до речі, саме ця партія мала висунути свою кандидатуру на посаду заступника, однак пропозицій не прозвучало). Та зараз уже навряд чи хтось візьметься говорити про міцний союз цих двох партій "на всі сто".

З іншого боку, а для чого "Батьківщині" самотній "ЄЦ", тим більше, подейкують, що до більшості зібралася пара-трійка депутатів-балогівців, діяльність яких залежить від бюджету? Що не кажіть, а бажання закарпатця бути при владі сильніше за будь-які інші переконання.

Запитаєте: а що Москаль? Не повірите - на сьогоднішній сесії губернатора практично не було чути…

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття