Москаль звинуватив Генпрокуратуру в брехні

Голова Закарпатської ОДА стверджує, що заява прес-служби Генпрокуратури про подвійне громадянство голови Виноградівської РДА – брехлива від початку до кінця

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Очільник Закарпаття заявляє, що твердження прес-служби Генеральної прокуратури України про те, що в ході обшуку у голови Виноградівської райдержадміністрації Михайла Русанюка вилучено "паспорт громадянина Угорщини, що свідчить про подвійне громадянство останнього" – брехня. Насправді це не паспорт громадянина Угорщини, а посвідчення закордонного угорця, яке з 2001 року видається консульськими установами Угорщини етнічним угорцям та їхнім родичам, що проживають за межами Угорщини в багатьох країнах (у тому числі в Україні). Посвідчення закордонного угорця дає певні пільги, наприклад, безкоштовно відвідувати музеї чи бібліотеки, а також невелику знижку на проїзд у громадському транспорті Угорщини (не більше чотирьох разів на рік). Головна мета, з якою закарпатці масово зверталися за посвідченнями закордонного угорця – це можливість отримання за спрощеною процедурою угорської (шенгенської) візи й так званої "малої візи" для прикордонного руху між Україною й Угорщиною.

Аналогічні посвідчення видають і інші європейські країни, наприклад Польща (Карта поляка) та Словаччина (Посвідчення закордонного словака). Україна також видає представникам своєї діаспори та їхнім родичам Посвідчення закордонного українця, яке затверджене постановою Кабміну. "Називати посвідчення паспортом і вказувати, що воно свідчить про подвійне громадянство – це верх непрофесіоналізму. Генеральній прокуратурі слід уважніше ставитися до підбору кадрів для своєї прес-служби, щоб вона не вводила в оману громадян недостовірними заявами", – заявляє Москаль.

Нагадаємо, що вчора Закарпатська обласна державна адміністрація поширила заяву, якою розцінює події у Виноградові з "викриттям" голови Виноградівської райдержадміністрації Михайла Русанюка на хабарі як грубу, безграмотну й дешеву провокацію співробітників управління захисту економіки, які з правоохоронного давно перетворилися на правоПОхоронний орган.

Читайте також: Справа Русанюка: Хто перший з'ясує, брав голова Виноградівської РДА хабар чи ні (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття