ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Москаль знає, яку поправку треба внести до Закону про освіту

На думку очільника Закарпаття, у прийнятий Верховною радою освітній закон слід внести лише одну правку – дія закону не поширюється на мови країн Євросоюзу

Depo.
13 вересня 2017 16:09
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланям на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Голова Закарпатської ОДА заявляє, що жодна з мов країн Євросоюзу, яка є рідною для національних меншин, що проживають в Україні, не становить загрози для функціонування української мови як державної

"Україна обрала курс на Євроінтеграцію, Закон про держслужбу чітко вказує, що з 1 травня 2018 року всі претенденти на посаду держслужбовця категорії "А" мають вільно володіти англійською або однією з мов Ради Європи (до складу якої входять 47 країн).

Прийнятий Верховною Радою України освітній закон, який спрямований на захист української мови через домінування в багатьох сферах життя російської, може посварити Україну з її сусідами – членами країн Євросоюзу, які підтримують нашу країну в євроінтеграційних процесах і виступають проти агресії Росії на Донбасі. Щоб не допустити цього, в освітній закон слід внести лише одну правку – дія закону не поширюється на мови країн Євросоюзу", - переконаний Москаль.

Нагадаємо, обласні депутати мали зібратися на позачергову сесію через Закон про мову. Сьогодні Михайло Рівіс сесію скасував, а "мовне" питання внесли до порядку денного сесії 21 вересня.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття