Москаль заявив про ризики отримання чеських паспортів жителями Закарпаття

Голова Закарпатської ОДА нагадав про необхідність законодавчого врегулювання проблеми подвійного громадянства

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на "112. Україна".

Геннадій Москаль прогнозує новий виток дискусії в суспільстві через можливу видачу паспортів громадянина Чехії в регіоні. Голова Закарпатської ОДА нагадав, що коли регіон приймали до складу Радянського Союзу, багато його жителів на той час мали паспорти Чехословаччини.

"І зараз у нас буде "серіал № 2", тому що вже те, що ми спілкуємося, і те, що наш прес-центр моніторить все, що пишуть про Закарпаття, в тому числі Чехія, Угорщина, Словаччина, Румунія, Польща тощо, йде питання про те, щоб надати колишнім територіям Чехословаччини (словакам - ні, вони вже є членами Євросоюзу, і в них тільки одне громадянство)... Чехія вже ставить питання - а чому б і ні? А чому б не надати Закарпаттю подвійне громадянство, все-таки це "наше" було", - заявив очільник адміністрації області.

Москаль підкреслив, що "паспортний скандал", на його думку, зробили для відволікання народу від соціальних проблем. "Я хочу сказати, що у нас де-факто подвійне громадянство в Україні є, де-юре його немає, тому що парламент усунувся від цього питання... Напишіть закон. Якщо парламент визнає подвійне громадянство - відразу підуть шини, будуть крики "зрада" і тому подібне", - сказав чиновник.

Нагадаємо, що в ефірі губернатор Закарпаття розкритикував прийнятий Верховною Радою Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств".

Читайте також: За рік Чехія депортувала понад тисячу українців

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Мітки: #Москаль