ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Москаль заявив про ризики отримання чеських паспортів жителями Закарпаття

Голова Закарпатської ОДА нагадав про необхідність законодавчого врегулювання проблеми подвійного громадянства

Depo.
26 вересня 2018 12:47
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на "112. Україна".

Геннадій Москаль прогнозує новий виток дискусії в суспільстві через можливу видачу паспортів громадянина Чехії в регіоні. Голова Закарпатської ОДА нагадав, що коли регіон приймали до складу Радянського Союзу, багато його жителів на той час мали паспорти Чехословаччини.

"І зараз у нас буде "серіал № 2", тому що вже те, що ми спілкуємося, і те, що наш прес-центр моніторить все, що пишуть про Закарпаття, в тому числі Чехія, Угорщина, Словаччина, Румунія, Польща тощо, йде питання про те, щоб надати колишнім територіям Чехословаччини (словакам - ні, вони вже є членами Євросоюзу, і в них тільки одне громадянство)... Чехія вже ставить питання - а чому б і ні? А чому б не надати Закарпаттю подвійне громадянство, все-таки це "наше" було", - заявив очільник адміністрації області.

Москаль підкреслив, що "паспортний скандал", на його думку, зробили для відволікання народу від соціальних проблем. "Я хочу сказати, що у нас де-факто подвійне громадянство в Україні є, де-юре його немає, тому що парламент усунувся від цього питання... Напишіть закон. Якщо парламент визнає подвійне громадянство - відразу підуть шини, будуть крики "зрада" і тому подібне", - сказав чиновник.

Нагадаємо, що в ефірі губернатор Закарпаття розкритикував прийнятий Верховною Радою Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств".

Читайте також: За рік Чехія депортувала понад тисячу українців

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook