Москаль у футболці "в тему" відкрив площу Енді Воргола і скуштував "Че Гевару"

Назву колишня площа Жовтнева у селі Минай під Ужгородом отримала в ході виконання закону "Про декомунізацію"

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

У с. Минай, що на околиці Ужгорода, урочисто відкрили площу Енді Воргола. Цю назву колишня площа Жовтнева отримала в ході виконання закону "Про декомунізацію". Оскільки Холмківська сільрада (до складу якої входить Минай) не захотіла перейменовувати прокомуністичний топонім у відведений законом строк, це у квітні минулого року зробив Геннадій Москаль своїм розпорядженням.

Голова ОДА прийшов на відкриття площі в футболці із зображенням Енді Воргола.

"Ми могли відкрити цю площу ще кілька місяців тому чи навіть минулого року, але вибрали початок серпня, тому що завтра, 6 серпня, Енді Ворголу виповнилося б 89 років", – зазначив Москаль.

Свого часу розпорядження про перейменування площі викликало багато суперечок, мене неодноразово питали – для чого давати топонімам назви персон, що не мають відношення до нашої області? За словами Москаля, це не так.

"Енді Воргол народився в США, в м.Пітсбург, однак його батьки народилися й жили зовсім недалеко звідси – в словацькому селі Мікова біля м.Меджилабірці. Це всього 100 кілометрів від Ужгорода. Батьки Енді Воргола походять з місцевості, де компактно проживають лемки або русини-українці. Вони самі були корінними русинами-українцями і емігрували в Америку тоді, коли і Словаччина, і тодішнє Закарпаття входило до одного культурного простору й до складу однієї держави – Астро-Угорщини. Тому Енді Воргол має пряме відношення до нашої області, а його історія є чудовим прикладом того, як людина з цих земель досягла світового успіху", - розповів Москаль.

В атріумі облдержадміністрації відкрито виставку репродукцій художника. Родзинкою заходу став торт із зображенням картини Енді Воргола "Че Гевара".

Нагадаємо, Москаль перейменував вулицю Леніна в одному з гірських сіл на вулицю Леннона.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Мітки: #Москаль