UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Москаль розповів, з якої партії найбільше закарпатців із угорським громадянством

Голова Закарпатської ОДА закликає Верховну Раду раз і назавжди вирішити питання подвійного громадянства в правовому полі

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Очільник Закарпаття каже, що оприлюднення списку осіб, котрі, за твердженням сайту "Миротворець", мають угорське громадянство, не може бути причиною для звільнень цих осіб із роботи, однак є підставою для серйозної перевірки. "На сьогодні за результатами перевірки виявлені три особи, котрі є працівниками Берегівської та Виноградівської райдержадміністрацій і мають статус державних службовців. Із цими людьми проведені співбесіди, в ході яких вони особисто визнали, що мають угорське громадянство. Всі троє вже звільнені із займаних посад", – заявляє Москаль.

Особи зі списку, котрі займають посади в органах місцевого самоврядування, а також у сфері освіти, медицини, соціального захисту тощо, навіть у разі підтвердження наявності угорського громадянства не можуть бути звільнені, оскільки для цього немає правових підстав. Це ж стосується й численних депутатів сільських, селищних, міських та районних рад, котрі займаються депутатською роботою на громадських засадах. Як бути з цими людьми, має визначити Верховна Рада України шляхом внесення відповідних змін у законодавство про працю та про статус депутатів місцевих рад.

Він додає, що аналіз списку вказує, що найбільше депутатів, котрі, за твердженням сайту, мають угорське громадянство, належить до політичної партії "Єдиний центр". За попередніми даними, це депутати сімох місцевих рад включно з головою Берегівської районної організації "Єдиного центру", депутатом Берегівської районної ради Золтаном Ковачем. "Крім того, в списку є член "Єдиного центру", колишній начальник управління освіти Берегівської РДА Василь Лендєл, факт угорського громадянства котрого був встановлений ще в травні 2016 р. Тоді ж Лендєл був звільнений із посади розпорядженням голови РДА. Після цього він влаштувався на посаду помічника-консультанта народного депутата України, члена "Єдиного центру" Івана Балоги і зараз офіційно, на постійній основі працює у Верховній Раді України. Цілком очевидно, що як сама політична партія, так і її симпатики (котрих не так багато), мають зробити належні висновки", - каже губернатор.

За словами Москаля, певна частина людей, чиї прізвища оприлюднені в списку, не є уродженцями Закарпаття й не володіють угорською мовою. Це значить, що вони отримали угорське громадянство за шахрайськими і корупційними схемами (коли його надавали сільські, селищні та міські ради Угорщини), або ж оприлюднена сайтом "Миротворець" інформація недостовірна. "Головна причина, що викликала теперішню ситуацію на Закарпатті й спричинила напруження між Україною та Угорщиною, – це невизначеність українського законодавства щодо подвійного громадянства. Без цієї визначеності, яку може вирішити виключно Верховна Рада України, проблема не зникне. Подвійне громадянство (причому не угорське, а інших європейських країн, Північної Америки, Ізраїлю і т.д.) має маса мешканців України по всіх областях, а найбільше їх у Києві, в тому числі в стінах Верховної Ради України. Тому закликаю так званих експертів, аналітиків, консультантів, журналістів та депутатів припинити називати Закарпаття якимось "сепаратистським опудалом", а спільно примусити Верховну Раду раз і назавжди вирішити питання подвійного громадянства в правовому полі", - заявляє Москаль.

Нагадаємо, що Угорщина видала десятки тисяч паспортів закарпатцям.

В Ужгороді відбулось засідання Товариства угорської культури, куди для висвітлення та зйомок допустили тільки угорські ЗМІ

Нагадаємо також, що 19 вересня ЗМІ оприлюднили відео, яке демонструє, як у консульстві Угорщини у Берегові видають громадянам України паспорти громадянина Угорщини.Новоспеченим "угорцям" дають келих шампанського, вони також вголос промовляють присягу щодо вірності Угорщині.

Після розгорівся дипломатичний скандал між Угорщиною та Україною. 4 жовтня Угорщина вирішила вислати українського консула у відповідь на аналогічний крок Києва.

9 жовтня до "чистилища" "Миротворця" потрапили понад 300 закарпатців з угорськими паспортами.

Читайте також: Як Клімкін з угорцями "піднімав градус розуму" за зачиненими дверима в Ужгороді

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme