ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Москаль розповів, що треба зробити з тими, хто писав регламент облради

Губернатор області вважає, що у теперішньому регламенті облради купа помилок, суперечностей діючому законодавству й просто різних дурниць
Depo.
7 грудня 2015 11:20
ФОТО: depo.ua

Як інформує Depo.Закарпаття, про це йдеться на офіційному сайті Москаля.

"Після останнього пленарного засідання обласної ради, на якій виникли гарячі суперечки навколо регламенту, ми провели попередню юридичну оцінку цього нормативного акту, — повідомляє Геннадій Москаль. — І виявили купу помилок, суперечностей діючому законодавству й просто різних дурниць. Ось лише деякі з них.

У регламенті чомусь прописані норми, що передбачені законом, а не визначаються нормативним актом, наприклад, про обов’язки й права депутата. Такий дубляж абсолютно недоцільний.
Є застарілі норми про те, що голова ради може бути звільнений тільки двома третинами голосів (ст.62). Хоча півтора року тому Верховна Рада внесла зміни, згідно з якими звільнити голову можна простою більшістю. Облрада за весь цей час і не думала привести регламент у відповідність до діючого законодавства.

Потім, стаття 57 про голосування щодо включення кандидатури на голову ради в список для таємного голосування, про яку так багато говорилося на останньому пленарному засіданні. Це не тільки прямо суперечить Конституції України, Закону "Про місцеве самоврядування" й порушує принцип таємного голосування, але й написано абсурдно. Немає такого поняття, як "список для таємного голосування", є тільки бюлетень. Безглузда норма була прописана тільки для того, щоб не допустити до включення в бюлетень небажаних для когось кандидатур.

Про гласність у роботі ради. У п.6 ст3. Регламенту прописано, що в разі порушення журналістом законодавства про інформацію або Регламенту (!!!), рада може позбавити його акредитації. По-перше, яким чином журналіст може порушити регламент ради? А, по-друге, позбавлення його акредитації за такими мотивами прямо суперечить закону "Про інформацію".

Або чого вартий такий “"пасаж": "У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання". Що це за "у разі необхідності"? Хто визначає критерії "необхідності"? Під таке формулювання можна підвести будь-що. Подібних словосполучень тут ціла купа, і вони дають можливість крутити регламентом як циган сонцем.

Усі помилки, суперечності законодавству і просто дурниці в цьому регламенті підкреслені червоним і зеленим. У мене питання — якби дитина принесла зі школи після перевірки такий "пофірканий" учителем диктант, то що б сказали їй батьки? Інтелігентні поставили б у куток, а далі посадили за книжку, а простіші просто набили б ременем по одному місці. Те саме варто зробити й з тими, хто писав цей регламент.

Москаль розповів, що треба зробити з тими, хто писав регламент облради - фото 1

Москаль розповів, що треба зробити з тими, хто писав регламент облради - фото 2

Москаль розповів, що треба зробити з тими, хто писав регламент облради - фото 3

Москаль розповів, що треба зробити з тими, хто писав регламент облради - фото 4

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття