Москаль пропонує на базі колишньої російської школи у Берегові відкрити українсько-угорську (ФОТО)

Геннадій Москаль і Любов Непоп засудили антиугорські провокації й обговорили спільні українсько-угорські проекти на Закарпатті 

Про це йдеться на сайті голови Закарпатської ОДаА Геннадія Москаля, пише Depo.Закарпаття.

У понеділок, 17 грудня, Геннадій Москаль провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Угорщині Любов'ю Непоп.

"Наше головне завдання тут – забезпечити мир і дружні стосунки як на рівні громадян, так і в межах транскордонного співробітництва із сусідньою Угорщиною. Під впливом російських спецслужб і деяких місцевих політичних сил на Закарпатті мали місце провокативні дії, що переслідували мету посварити дружні українську і угорську громади. Але, по-перше, ці провокації не знайшли підтримки серед місцевого населення, а по-друге, правоохоронні органи вже з'ясували всіх причетних до вказаних злочинів. Подальшу їхню долю визначить суд", – наголосив Москаль.

Любов Непоп зауважила, що важливо також активізувати двосторонню комунікацію, аби й у Будапешті знали про хід резонансних справ та успіхи слідства. Вона поцікавилася пріоритетними об'єктами, які могли б на Закарпатті спільно реалізувати угорська і українська сторони.

"Над цими питаннями ми вже розмірковували і вважаємо, що досить вдалими проектами було би завершення будівництва лікарні в місті Берегово і відкриття там українсько-угорської школи. Поруч із лікарнею є велика будівля російської школи, яка не затребувана в регіоні. Однак приміщення повністю пристосоване для навчального процесу, облаштована територія. У школі навчалися б діти і з українських, і з угорських родин. Це була би своєрідна школа дружби", – зазначив Москаль.

Не виключено, що реалізацію вказаних проектів можуть взяти під свій патронат перші леді двох держав. Також українська дипломат розповіла про перспективу відкриття в Ужгороді офіційного представництва МЗС України та попросила у голови облдержадміністрації сприяння і підтримки у роботі новопризначеного Посла з особливих доручень МЗС України Миколи Балтажи. Останній буде опікуватися питаннями транскордонного співробітництва.

Нагадаємо, Москаль заявив, що антиугорські борди на Закарпатті замовляли і встановлювали люди Балоги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Мітки: #школа