Москаль прокоментував "плебісцит" Балоги

За словами очільника Закарпаття, мукачівська влада не може проводити плебісцит чи громадські слухання по міні-ГЕС, а річка Латориця не є власністю мукачівської ратуші

Про це інформує Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Мукачівська міська влада й далі намагається протиснути будівництво каскаду міні-ГЕС на Латориці, причому робить це всупереч і громаді, і здоровому глузду, і законодавству, наголошує голова Закарпатської ОДА. Остання ініціатива мерії про плебісцит по міні-ГЕС, за його словами, знову повна профанація й некомпетентність.

"По-перше, не може мерія ініціювати плебісцит – "Закон про референдум" скасований, новий не прийнятий, проведення плебісциту не передбачено "Законом про місцеве самоврядування в Україні", а сам плебісцит – це всенародне голосування з питань державної приналежності певної території чи політичної долі держави.

По-друге, мер Мукачева знову поширює відверті дурниці, кажучи про розгляд пропозицій по міні-ГЕС, які надійшли за період громадських слухань із 22 березня до 30 квітня. Вкотре пояснюю "юному даруванню", що ніяких громадських слухань у Мукачеві не було й не могло бути, бо порядок проведення громадських слухань розписаний у законодавстві України", - наголошує Москаль.

Він нагадує, що 13 грудня 2017 року Кабінет міністрів України своєю постановою № 989 затвердив Порядок проведення громадських слухань у процесі впливу на довкілля., де чітко сказано, що організатор громадських слухань визначається уповноваженим центральним або регіональним органом один раз на рік на конкурсні основі, і що цей організатор має бути незалежним, об'єктивним, неупередженим і не мати потенційного конфлікту інтересів тощо. Тому говорити, що в Мукачеві відбулися громадські слухання по міні-ГЕС – значить дурити народ і знову демонструвати свою "неошколованість".

"По-третє, нагадую пану меру, що річка Латориця хоч і тече через Мукачево, але не належить мукачівській владі. На це вказує стаття 13 Конституції України: "Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу". Тому вирішувати питання будівництва каскаду міні-ГЕС на Латориці й наражати на ризик підтоплення все місто мерія не може", - зазначає Москаль.

Нагадаємо, за словами Андрія Балоги, у Мукачеві проведуть публічне представлення містобудівної документації в приміщенні Мукачівського драматичного театру, аби була змога зібратися всім бажаючим мукачівцям. Про такі слухання буде анонсовано за 10 днів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Мітки: #Москаль