ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Москаль прокоментував "плебісцит" Балоги

За словами очільника Закарпаття, мукачівська влада не може проводити плебісцит чи громадські слухання по міні-ГЕС, а річка Латориця не є власністю мукачівської ратуші

Depo.
17 травня 2018 15:34
ФОТО: depo.ua

Про це інформує Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Мукачівська міська влада й далі намагається протиснути будівництво каскаду міні-ГЕС на Латориці, причому робить це всупереч і громаді, і здоровому глузду, і законодавству, наголошує голова Закарпатської ОДА. Остання ініціатива мерії про плебісцит по міні-ГЕС, за його словами, знову повна профанація й некомпетентність.

"По-перше, не може мерія ініціювати плебісцит – "Закон про референдум" скасований, новий не прийнятий, проведення плебісциту не передбачено "Законом про місцеве самоврядування в Україні", а сам плебісцит – це всенародне голосування з питань державної приналежності певної території чи політичної долі держави.

По-друге, мер Мукачева знову поширює відверті дурниці, кажучи про розгляд пропозицій по міні-ГЕС, які надійшли за період громадських слухань із 22 березня до 30 квітня. Вкотре пояснюю "юному даруванню", що ніяких громадських слухань у Мукачеві не було й не могло бути, бо порядок проведення громадських слухань розписаний у законодавстві України", - наголошує Москаль.

Він нагадує, що 13 грудня 2017 року Кабінет міністрів України своєю постановою № 989 затвердив Порядок проведення громадських слухань у процесі впливу на довкілля., де чітко сказано, що організатор громадських слухань визначається уповноваженим центральним або регіональним органом один раз на рік на конкурсні основі, і що цей організатор має бути незалежним, об'єктивним, неупередженим і не мати потенційного конфлікту інтересів тощо. Тому говорити, що в Мукачеві відбулися громадські слухання по міні-ГЕС – значить дурити народ і знову демонструвати свою "неошколованість".

"По-третє, нагадую пану меру, що річка Латориця хоч і тече через Мукачево, але не належить мукачівській владі. На це вказує стаття 13 Конституції України: "Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу". Тому вирішувати питання будівництва каскаду міні-ГЕС на Латориці й наражати на ризик підтоплення все місто мерія не може", - зазначає Москаль.

Нагадаємо, за словами Андрія Балоги, у Мукачеві проведуть публічне представлення містобудівної документації в приміщенні Мукачівського драматичного театру, аби була змога зібратися всім бажаючим мукачівцям. Про такі слухання буде анонсовано за 10 днів.

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook