Москаль назвав причини поразки Порошенка на Закарпатті

Голова Закарпатської ОДА вважає, що закарпатці неоднозначно сприйняли реалізовані реформи і гасла

Москаль назвав причини поразки Порошенка…

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на Uzhgorod.net.

Геннадій Москаль, коментуючи післявиборчі реалії і перспективи, конкретизував причини програшу Петра Порошенка на Закарпатті. За словами губернатора, закарпатці дуже неоднозначно сприйняли реалізовані реформи і гасла. "Я свого часу навіть боявся вимовляти слово "Томос", бо ж маємо 640 громад Московського патріархату, 32 монастирі… І замість Помісної церкви ми отримали Митрополію від Константинополя, а по факту – відсутні церкви і ніяких тенденцій до масового переходу. Я не стверджую, що священники здійснювали якусь агітацію, в наших умовах цього і не треба було робити. А треба було не чіпати тему релігії в мультикультурному і релігійно розмаїтому Закарпатті. Тут історично церкви не ототожнювали себе з Московським патріархатом – і при Чехословаччині, і за Радянської доби. І якщо на Львівщині, Івано-Франківщині, Тернопільщині Томос зіграв свою позитивну роль, то в нас навпаки", каже Москаль.

Друге питання, на думку голови ОДА, мова. Він переконаний, що зайняв правильну для області позицію, через що його у Києві неодноразово "звільняли". "Протягом усіх історичних періодів і різних підпорядкувань Закарпаття іншим державам тут змінювалася державна мова, але мова викладання для нацменшин залишалася незмінною. А за незалежної України і пропагованих демократичних цінностей ми отримали таку резонансну проблему. І те, як її сприйняло багатонаціональне Закарпаття, це закономірно! А різке скорочення мовлення редакцій національних меншин Закарпатської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України "UA: Закарпаття". Такого ніколи не було, щоб звужувалися права громадян, навіть за комуністичного режиму. У нас кілька національних редакцій опинилися на межі закриття. Закарпаття доволі гостро сприймає такі процеси.

Ще один великий прорахунок Києва, на думку Москаля, - неправильне врегулювання питань щодо "євроблях". Це торкнулося багатьох закарпатських родин і не могло не відобразитися на волевиявленні закарпатців. "Всі знають, що Закарпаття – це батьківщина "євроблях". Ми неодноразово зверталися до ініціаторів введення у дію нових норм з тим, щоб були врегульовані дурниці в Митному кодексі, де українцю на авто з єврономерами, зокрема, пропонували заїжджати в Україну транзитом. Це ж маячня! Ми пропонували спочатку припинити потік цих авто в країну, а потім встановити адекватне мито для "євроблях". Нас не почули, але ми попереджали про наслідки. Отож люди голосували не "ЗА" Зеленського, а "ПРОТИ" змін, які їх не влаштовували", - наголошує губернатор.

Останнім чинником Москаль називає дороги. Він зауважує, що, якщо їх поставили в  пріоритет державної політики, то треба було відкинути все інше і за рік зробити обласні й районні дороги. "А в підсумку нам лишили 21 державну дорогу, які держава не фінансує. Кожну копійку доводилося вибивати, нерідко й через суди. А дороги треба оперативно робити і у великих обсягах, бо ще одна така зима і посиплеться міжнародна траса "Київ-Чоп", яка теж нині вся в латках. Я не заздрю в цьому контексті своєму наступникові. Про всі проблеми я інформував керівництво держави, кричав про них на всіх рівнях, через недофінансування лише минулого року подали п’ять судових позовів на Кабмін. І мені не можна дорікнути, що я сидів тут, як пень, і не реагував на проблеми. Але відповідно до реакції з Києва, ми й маємо сьогодні такий результат виборів", - резюмує Москаль.

Нагадаємо, голова Закарпатської ОДА повідомив, що написав заяву на відпустку, адже лише на посаді голови Закарпатської ОДА має невикористаних 100 днів. Також він написав заяву на звільнення.

Нагадаємо також, що в другому турі на Закарпатті за Володимира Зеленського віддали голоси понад 80% виборців.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme