ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міні ГЕС в Ужгороді: вигода жителям чи прибуток інвесторам?

На презентації проекту встановлення двох міні ГЕС в Ужгороді, яка відбулася 6 квітня, представники громади дійшли до висновку, що це суто комерційний проект і місту не дасть жодних переваг
Depo.
7 квітня 2015 10:24
ФОТО: depo.ua
Міні ГЕС в Ужгороді: вигода жителям чи прибуток інвесторам?
Міні ГЕС в Ужгороді: вигода жителям чи прибуток інвесторам?

Прихильники ж будівництва переконують, що міні ГЕС вирішать одразу три проблеми: водопостачання, енергозбереження та створення унікальної рекреаційної зони в частині Боздоського парку, де зараз тільки болото та росте борщовик. Уж у центрі міста став би повноводним. Як і в далекому 1970-му тут були б човні станції та міські пляжі, пише Закарпаття depo.ua

Критики ж аргументують тим, що зі зведенням міні ГЕС в місті електрика дешевшою не стане, адже пропоновані електростанції не є настільки потужними, щоб перекрити якусь потребу в електроенергії для ужгородців. Одна така станція вироблятиме близько 3% енергії, яка потрібна місту.

Автори проекту будівництва міні ГЕС в Ужгороді переконані, що альтернативну енергетику критикують ті, хто заробляє на нафті й газі. Саме вони підбурюють громадськість щодо шкідливості водної, вітрової та сонячної енергії.

Закарпаття енергозалежне. В області виробляють усього лише до 8 відсотків споживаної електроенергії. Місцеві родовища природного газу дають лише 2 відсотки від потреби. Решту доводиться купувати. Однак область має один із кращих енергопотенціалів у країні, створений розгалуженою річковою системою, особливо потужною в передгірських та гірських районах.

Одним словом, ставити крапку на питанні будівництва міні ГЕС і в Ужгород, зокрема, і в області загалом ще рано. Чий аргументи будуть переконливішими - дізнаємося вже скоро.