"Страшилки" для мера Ужгорода: Про що складають петиції до влади містяни

Ужгородці опановують нові способи впливу на владу і збирають підписи на підтримку важливих, на їх думку, питань

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
"Страшилки" для мера Ужгорода: Про що ск…

Мешканців найзахіднішого обласного центру часто звинувачують у байдужості: мовляв, ужгородці не надо цікавляться ні суспільним, ні політичним життям. А в той час історичну частину міста розшматовують за непрозорими схемами, результати виборів міського голови дивують, а роботи комунальників викликають обурення, правда, здебільшого, тільки у соцмережах.

Проте залишилися в Ужгороді і городяни з активною життєвою позицією. На сайті Ужгородської міської ради є можливість зареєструвати петицію з вимогами, проханнями і пропозиціями, і зібрати підписи на підтримку, аби на ці питання таки звернули увагу "у верхах".

Однією із останній таких петицій, яка отримала значний розголос і підтримку у містян, є заборона на території міста Ужгорода гастролей, виступів, акцій та інших заходів з використанням тварин, а також заборона на території міста пересувних зоопарків. Необхідну кількість підписів (250) вдалося зібрати, і від міської ради надійшла відповідь, що питання про заборону таких виступів буде винесено на розгляд чергової сесії Ужгородської міськради.

Загалом, зібрати підписи вдалося в першу чергу завдяки значному розголосу у ЗМІ. У цей час у соцмережах розгортались неабиякі сварки на рахунок заборони "традиційних" розваг з тваринами. Як би там не було, невдовзі Ужгород може стати черговим закарпатським містом (Мукачево таку заборону прийняло раніше), де припиняться гастролі цирків з тваринами.

Петиції на сайті міськради часто відображають реакцію на події, які хвилюють ужгородців в цей момент. Коли минулого року місто розділилося на два табори: тих, хто підтримував встановлення тераси ресторану посеред центральної вулиці Корзо в історичному центрі, і тих, хто був шокований брутальним перекроєнням обличчя міста, з'явилася і відповідна петиція.

Але у цьому випадку ні підтримка петиції ужгородцями (було зібрано достатню кількість голосів), ні акції протесту, які були проведені під стінами Ужгородської міськради, очікуваних результатів не дали: тераса спокійно працювала до завершення літнього сезону (більше того, відвідувачів там не бракувало). Щоправда, цьогорічний сезон обійшовся без встановлення "тераси розбрату" - мабуть, скандалів і зафіксованої у петиції думки ужгородців стало достатньо, аби власники ресторану дослухалися до думки громадськості.

Гірша справа зі збереженням історичної частини Ужгорода. Це питання болюче для багатьох містян, але дотепер укомплектованого, сформованого і задокументованого плану збереження спадщини у центрі немає. Знищення архітектурних пам'яток і знакових для міста будівель стало настільки масовим, що цьогоріч ужгородці почали активніше самоорганізовуватися, писати звернення у всі можливі інстанції і до правоохоронних органів, аби зупинити будівельне свавілля.

А от щодо двох минулорічних петицій - про збереження історичної будівлі колишнього ресторану "Корона" і, власне, захист всієї історичної частини Ужгорода, то збір необхідних підписів в обох випадках не дотягнув навіть до чверті від кількості необхідних.

У квітні цього року було зареєстровано петицію, у якій йшлося, що з таким керівництвом міста Ужгород далі жити не може, тому потрібно, аби міський голова Богдан Андріїв достроково припинив свої повноваження.

Варто зазначити, що значна частина ужгородців до міської влади ставиться, м'яко кажучи, не надто поблажливо. При цьому петицію про припинення повноважень підписало аж п'ятеро людей. Хоча тут зіграло роль і авторство петиції – активіст Іван Данацко є досить неоднозначним "вічним" протестувальником: колись він кілька місяців жив у наметі перед Закарпатською ОДА, ініціював чимало "пшикових" акцій, а ще громив кувалдою замки на держустановах. Звинувачення у проплаченості і у "псевдодіяльності" Данацка аж ніяк не сприяло тому, аби ужгородці підтримували його петицію.

Правда, ця історія мала досить дивне продовження. Уже за місяць з'явилася протилежна петиція, де йшлося про підтримку діяльності міського голови, і (о, диво) у цьому випадку зі збором підписів питань не виникло. Петицію підписало більше людей, ніж треба, а сам Андріїв не прогавив можливості подякувати ужгородцям за довіру.

Зрозуміло, що поки ужгородці ще не навчилися, або не хочуть у повному обсязі використовувати можливості електронних петицій. Та хочеться вірити, що такий спосіб впливу на місцеві органи влади буде дієвим і дозволить містянам по-справжньому, не лише на папері впливати на вирішення важливих питань.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme