Мер Ужгорода запросив до себе прихильників і насолодився "одобрямсом" (ФОТО)

В Ужгородській міській раді відбулася зустріч представників міської влади щодо проекту капітального ремонту набережної Незалежності, на яку запросили членів Ради старійшин міста, архітекторів, митців, представників громадськості

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба міськради.

Міський голова Ужгород, починаючи зустріч щодо проекту капітального ремонту набережної Незалежності, на яку запросили членів Ради старійшин міста, архітекторів, митців, представників громадськості, Богдан Андріїв сказав, що хоче відповісти на запитання, які цікавлять громадськість, почути думки фахівців з цього приводу, ужгородців, які вболівають за місто. Головний архітектор міста Олег Боршовський сказав, що противники капітального ремонту набережної з самого початку зманіпулювали думкою громадськості, заявивши, що це не капремонт, а реконструкція, а остання передбачає суттєве втручання у форми, розміри, вигляд об'єкта, інші процедури погодження.

Міський голова у 2002-06 та 2010-15 роках Віктор Погорєлов нагадав, що теперішню бруківку на тротуарі між липами ставили, коли Ужгород мав приймати Дитячі олімпійські ігри, доти там був асфальт. Тоді, наприкінці 1980-их років, коли ремонтували набережну, теж були переживання за липи, але час показав, що такі роботи їм не шкодять. Його підтримав і міський голова 1990—1994 років Еміл Ландовський, який також висловився за ремонт набережної. Професор УжНУ, Василь Химинець зауважив, що розробляв, зокрема, концепцію соціально-економічного розвитку Закарпаття з 1980-их років, знає, що таке критика і опозиція. Наголосив: "Як місто може розвиватися, якщо не робити нічого? Критикувати завжди легко, реалізувати тяжко. Опозиція повинна бути конструктивною".

Директор обласного драмтеатру Василь Марюхнич теж підтримує ідею ремонту набережної Незалежності. Переконаний, що змінювати середовище і пристосовувати його до сучасних потреб необхідно. Голова Закарпатського РВ УСПП Олексій Кіндрат сказав, зокрема: "Це іміджевий проект. Ми не можемо допустити, щоб у Кабміні засумнівалися у нашій спроможності виконати ці роботи, вивести Ужгород на новий рівень. Тоді надалі з нами не будуть розмовляти як із партнерами". Запросили і біологів. Зокрема, Андрій Сойма сказав, що заміна покриття та ще й з підсипанням практично не вплине на кореневу систему дерев на липовій алеї. А член Національної спілки художників України, заслужений художник України Міхаел Пийтер нагадав, що брав участь у роботі групи, яка у 1980-их роках працювала над проектами ремонтів центральної частини міста, у тому числі набережної Незалежності. Розповів, що є наукове підтвердження професора Василя Комендаря, що такі роботи проводити можна.

Був і перший Почесний консул Словацької Республіки в Ужгороді, Іван Шуфрич: "Я радий, що є бажання і можливість оновити набережну Незалежності, взагалі радію, коли бачу, що проводять будь-які будівельні роботи". Скульптор, заслужений художник України Михайло Белень вважає супротив капітальному ремонту набережної політичною провокацією. Архітектор Роберт Митричко звернув увагу на правильну організацію будівельного майданчика, щоб роботи проводили почергово. Директор Лінгвістичної гімназії Любов Попович зізналася, що їй соромно за латану-перелатану набережну і висловила сподівання, що випускну лінійку у 2019 році проведуть на вже відремонтованій набережній.

Андріїв подякував присутнім і запевнив, що готовий проводити такі зустрічі стільки, скільки потрібно.

Нагадаємо, ужгородці виступають за відтермінуванню реалізації проекту оновлення набережної Незалежності в Ужгороді на наступний бюджетний рік. Резонансній темі, зокрема, було присвячено мітинг в Ужгороді.

Ужгородською місцевою прокуратурою за наслідками опрацювання численних повідомлень у регіональних засобах масової інформації, розпочато кримінальне провадження, щодо можливих зловживань під час організації проведення капітального ремонту набережної Незалежності.

Читайте також: SaveNabka: Чому ужгородці повстали проти ремонту символа міста

До теми рекомендуємо: Послизнувся на "Совиному гнізді": Чи зможе Луценко посадити бодай мера Ужгорода

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття