Мер Ужгорода запропонував бельгійцям дружити містами

Богдан Андріїв зустрівся з Послом Бельгії в Україні Алексом Ленартсом

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-улжба Ужгородської міськради.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв сьогодні зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Бельгії в Україні Алексом Ленартсом. Дипломат насамперед відзначив: "Я провів у вашому місті чудовий вікенд, отримав величезне задоволення від прогулянок, відвідав "Сакура Фест", скуштував вино. Це мій перший візит на Закарпаття і він справив на мене величезне враження, бачу значний потенціал для розвитку, особливо туризму".

Андріїв наголосив, що одна з можливостей ефективної співпраці – укладення угоди про побратимство з якимось бельгійським містом. Ужгород уже має 22 міста-побратими і не лише в Європі, а й в Америці, Китаї. Скажімо, із німецьким Дармштадтом підготували проекти щодо очистки відходів, стоків, якісної води. Крім того, реалізовуються 8 грантових проектів у рамках яких за кошти Європейського Союзу є можливість проводити якісні зміни і в Ужгороді, і в європейських містах-партнерах. Було б добре для старту налагодити таку співпрацю і з Бельгією, започаткувати обмін досвідом і фахівцями в освітній, культурній, медичній галузі, а відтак і бізнес-контакти. Також Ужгород – студентське місто і варто реалізовувати програми для молоді.

Ленартс відзначив, що технологічні проекти, інновації, зокрема щодо "зелених" технологій є дуже цікавими для співпраці, водночас він вивчатиме можливості для відвідування бельгійцями Ужгорода і Закарпаття та перспективами вкладання інвестицій бізнесменів у розвиток туризму нашого краю. За словами дипломата, у його країні туризм перебуває у віданні не центральних, а безпосередньо місцевих органів влади.  Ленартс розповів також, що сьогодні проведе лекцію для студентів факультету міжнародного права УжНУ.

Нагадаємо, що посол Бельгії за кілька місяців знову планує знову приїхати на Закарпаття

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття