UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Мер Ужгорода трохи насварив керівників ринків та супермаркетів за антисанітарію

Розпорядженням Ужгородського міського голови створено робочу групу, яка до листопада перевірятиме об'єкти, що мають високі ризики в епідемічному відношенні

Мер Ужгорода трохи насварив керівників р…

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба міськради.

Керівників ринків та супермаркетів Ужгорода запросили на нараду до мера Богдана Андріїва - обговорювали дотримання санітарного законодавства у місті.

Уже тривалий час в Україні діє мораторій на будь-які перевірки діяльності приватних підприємців. Приміром, Держпродспоживслужба може вийти на позапланову перевірку за рішенням суду чи скаргою споживача, оформленою належним чином. Рішення про перевірку за скаргою приймає центральний орган, працівники на місцях можуть отримати дозвіл провести її у кращому випадку через місяць після звернення, може бути прийняте і рішення перевірку не проводити. Зрозуміло, що ефективною робота у цьому випадку не може бути.

Серйозною є ситуація із стихійними продажами. Спільні рейди працівників муніципальної інспекції з благоустрою Ужгородської міської ради та поліцію великого ефекту не дають: вуличні продавці повертаються на "свої" місця одразу після того, як працівники міськради та поліції йдуть. Або ж міняють "місце дислокації". Це дуже обурює керівників ринків: навколо захаращена територія, ні за прибирання, ні за торгівлю ніхто з вуличних торговців не платить. Незадоволені таким станом справ і продавці, які працюють офіційно та сплачують усі податки та збори - конкуренція виходить нерівною. Про якість продуктів, які продають з рук, взагалі не доводиться говорити - вони не проходять жодних санітарних перевірок, тож покупці дуже ризикують своїм здоров'ям.

Наприкінці червня розпорядженням Ужгородського міського голови створено робочу групу, яка до листопада перевірятиме об'єкти, що мають високі ризики в епідемічному відношенні. Фахівці Держпродспоживслужби, які також у складі цієї робочої групи і лише завдяки цьому можуть моніторити ситуацію та збирати фактаж, розповіли сьогодні шокуючі факти. Під час однієї з перевірок торгових точок у центрі Ужгорода лише у двох із 14 продавців були санітарні книжки. Ще одна проблема - імпортні продукти переважно без жодної підтвердної документації про якість та походження. Однак навіть такі перевірки не мають для підприємців жодних наслідків: від них вимагають лише усунути недоліки.

Під час наради вирішили, що після узагальнення даних від робочої групи міська рада звертатиметься у вищі інстанції, адже на місцевому рівні врегулювати такі проблеми не вдасться.

Нагадаємо, нещодавно став відомим факт продажу зіпсованої продукції у магазині "Вопак", жінка навіть потрапила до інфекційної лікарні.

Читайте також: В Ужгороді експериментуватимуть із легковим автотранспортом

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme