ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мер Ужгорода помстився за "ляльку вуду"

Віктор Погорєлов написав заяву в СБУ. Йдеться про незаконне використання спеціальних технічних засобів отримання інформації. На підтвердження своїх слів Віктор Погорелов готовий надати слідству власне відео подій
Depo.
12 травня 2015 08:38
ФОТО: depo.ua
Мер Ужгорода помстився за "ляльку вуду"
Мер Ужгорода помстився за "ляльку вуду"

Міський голова Ужгорода Віктор Погорелов подав і зареєстрував в УСБУ в Закарпатській області заяву, в якій повідомив про кримінальне правопорушення, скоєне депутатом Ужгородської міської ради Сергієм Горбанем.

Інформацію про це разом з копією відповідного документу Закарпаття онлайн отримало з власних джерел у правоохоронних органах, пише Закарпаття.depo.ua.

Йдеться про незаконне відео, відзняте С.Горбанем 14 квітня 2015 року в кабінеті очільника обласного центру Закарпаття за допомогою, як стверджує В.Погорелов, "спеціальних технічних засобів отримання інформації, тобто речами, оборот яких обмежений чинним законодавством та право використання яких має обмежене коло осіб, перелік яких чітко регламентований законом".

Попри те, що С.Горбань, який разом з відповідним коментарем розмістив зазначений відеосюжет на власній сторінці в соціальній мережі Фейсбук, стверджував, що записав розмову з В.Погореловим на відеокамеру свого мобільного телефона, останній повідомив у заяві, що готовий на підтвердження власних слів надати правоохоронним органам "як доказ, власне відео, в якому чітко видно факт застосування громадянином Горбань С.О. відповідної відеокамери".

На думку міського голови Ужгорода, зазначені дії С.Горбаня "кваліфікуються за ознаками злочину, передбаченого ч.3 статті 359 КК України, а саме: незаконне придбання або збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, а також незаконне їх використання, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам або інтересам окремих громадян...".

Як вважає В.Погорелов, оприлюднення відповідного відео в інтерпретації С.Горбаня, поширеній згодом цілим рядом закарпатських і, навіть, загальноукраїнських ЗМІ, було зроблене з метою "скомпроментувати Ужгородського міського голову".

У зв'язку з цим заявник просить Управління СБУ в Закарпатській області внести інформацію про вчинення вказаного злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати за цією заявою досудове розслідування, про початок якого просить повідомити його письмово - у встановленому законом порядку та у відповідні строки.