Масляні млинці: Секрети смачного випікання

Спекти смачні млинці – це справжнє мистецтво зі своїми секретами

Головним символом Масляної, яка триватиме з 20 по 26 лютого, вважаються млинці, тож необхідно вміти їх готувати, пише Depo.Закарпаття. Приготувати справжні млинці - не просто, а ще складніше зробити їх по-справжньому смачними. Існує кілька секретів, які обов'язково стануть в нагоді господиням:

Щоб у тісті не було грудочок:

Просіяне борошне насипте гіркою, зробіть заглиблення і влийте молоко або воду. Не треба розчиняти борошно в рідині.

Ще один варіант приготування млинцевого тіста без грудочок: замісити густе тісто та поступово розвести його з рідиною до потрібної консистенції.

Якщо тісто для млинців вийшло надто рідким, не поспішайте відразу ж підсипати борошно. Спочатку потрібно відлити частину тіста, всипати в нього борошно, ретельно перемішати і лише потім з'єднати з рештою тіста.

Щоб млинці були пухкими:

Їх слід готувати на дріжджах, кисляку чи кефірі.

У момент приготування тіста борошно потрібно просіювати через сито, щоб збагатити його киснем.

Використовуючи замість соди розпушувач, беріть його вдвічі більше, ніж соди.

Щоб тісто для млинців добре піднялося, поступово додавайте в нього тепле молоко, не перестаючи помішувати.

Перед тим, як додавати в тісто білки, їх слід відокремити від жовтків і добре збити. Білки повинні бути холодними.

У випіканні млинців важливо "вибрати момент". Випікати їх варто тоді, коли тісто підніметься і ще не встигне осісти.

Перевертати млинці потрібно, коли серединка вкриється бульбашками, а краї підсохнуть.

Щоб млинці були смачними:

Кожен посмажений млинець рекомендується змастити шматочком вершкового масла.

Тісто для млинців не варто збивати дуже сильно, оскільки від цього воно може стати занадто тягучим і "гумовим".

Щоб млинці не рвалися:

Перед смаженням млинців треба почекати, поки тісто "підійде", а клейковина, що міститься в борошні, зробить тісто в'язким.

Розчиняти тісто слід на теплому молоці з водою, в пропорції 50/50.

Щоб млинці не прилипали до пательні і не пригорали:

Для смаження млинців використовуйте окрему чавунну пательню.

Перед смаженням млинців, пательню треба пропекти на сильному вогні.

Перед випічкою в млинцеве тісто додайте одну або дві ложки соняшникової олії – млинці будуть пишнішими.

Олія на млинцеву пательню не ллється: її слід змащувати за допомогою половинки картоплини, насадженої на вилку і змоченої рослинною олією. Ще краще змащувати шматочком свинячого сала.

Щоб млинці вийшли ажурними:

Тісто треба замішувати на кефірі. В залежності від основного смаку млинців, тісто можна трохи розбавити газованою водою або пивом.

Щоб урізноманітнити смак млинців:

Особливою популярністю користуються млинці, які випікаються з додаванням будь-яких продуктів – риби, м'ясного фаршу, подрібнених яєць та овочів. У цьому випадку тіста на сковороду наливають менше, ніж зазвичай, а коли млинець злегка підрум'яниться, зверху викладають начинку і доливають тісто. Такі млинці обсмажують з двох сторін. Можна зробити по-іншому – начинку викласти безпосередньо на розігріту сковороду і залити тістом.

І кілька рецептів. Класичні млинці

Нам знадобиться: 2 яйця, 1,5 склянки борошна, 1 склянка води, 1 склянка молока, 1 ст.л. цукру, ? ч.л. солі, 50 мл рослинного масла. Приготування класичних млинців займає небагато часу: спочатку відокремте яєчні білки від жовтків, жовтки збийте з цукром і сіллю, влийте молоко, змішане з водою, потім поступово, помішуючи тісто, всипте борошно, замішайте однорідне тісто, далі додайте збиті білки і знову все перемішайте. Останнім в тісто додається масло.

Млинці гречані на дріжджах

Нам знадобиться: 500 мл окропу, 300 мл теплої води, 250 гречаного борошна, 60 г пшеничного борошна, 3 г сухих дріжджів, 1 ст.л. цукру і 1 ч.л. солі. Як приготувати дріжджові млинці: перемішати два види борошна, влити окріп, дуже швидко перемішати - повинен утворитися густий ком тесту, дати йому охолонути. У теплій воді розвести дріжджі, потім влити суміш в тісто, всипати цукор і сіль, добре збити тісто по консистенції воно повинно бути більш густим, ніж на класичні млинці. Далі тісто має піднятися і з нього можна випікати млинці. Якщо гречаного борошна немає, то приготувати такі млинці можна тільки на пшеничному борошні. Вважається, що дріжджові млинці, замішані на молоці - найсмачніші, якщо ж замісити дріжджове тісто для млинців на воді, млинці вийдуть дуже пишними.

Млинці на кислому молоці або кефірі

Нам знадобиться: 800 мл кефіру або кислого молока), 500 г борошна, 150 г вершкового масла, 50 г цукру, 50 г рослинного масла, 7 г солі, 5 яєць. Перемішайте борошно з розтопленим маслом (вершковим) і жовтками (заздалегідь розтерти з сіллю і цукром). Поступово влити в цю суміш кефір або кисле молоко, перемішуючи масу до однорідної консистенції вимісити, ввести збиті білки, добре перемішати тісто. Випікати млинці з двох сторін на розпеченій сковороді.

Тонкі ажурні млинці на молоці

Нам знадобиться: 10 ст.л. (з гіркою) пшеничного борошна, 6 яєць, 3 склянки молока, 3 ст.л. цукру, 2 ст.л. рослинного масла. Відокремте білки і жовтки, жовтки розітріть з цукром до легкої освітлення маси. Просіяти до жовтків борошно, додати масло, потім злегка перемішати і поступово в 3-4 прийому влити молоко при ретельному перемішуванні. До пишної піни збити білки, додати їх у тісто, акуратно перемішати, приступити до випікання млинців.

Рецепт яєчних млинців

Нам знадобиться: 3 яйця, рослинне масло, сіль. Яйця розбити в ємність, підсолити, як слід збити. Розжаримо сковороду, змастіть маслом, вилийте тонким шаром яєчну масу також як готують звичайні млинці. Такі яєчні млинці зазвичай використовуються в якості основи і подаються з начинками, або входять до складу салатів.

Млинці на сирі

Нам знадобиться: 200 г сиру, 30 г вершкового масла розтопленого, 2 яйця, 1 склянка борошна, 1,5 склянки молока, 3 ст.л. цукру, ? ч.л. соди (гашеної), 1 щіпка солі. Збийте яйця з розтопленим маслом, цукром і сіллю, додайте протертий сир, збийте все ще раз, влийте молоко, всипте борошно, додайте соду, збийте ще раз - грудок бути не повинно. На півгодини відкласти тісто, після чого пекти млинці звичайним способом на розпеченій сковороді.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття