Лісівники Хустщини проводять масштабні рейди з охорони шпилькових

Для громадян, які протягом року здійснили повторно випадок незаконної вирубки, адмінштрафи збільшуються вдвічі

Лісівники Хустщини проводять масштабні р…

Про це Depo.закарпаття повідомляє прес-служба ЗОУЛМГ.

З метою збереження шпилькових насажень від самовільних рубок в ДП "Хустське ЛДГ" створені рейдові бригади по забезпеченню охорони новорічних ялинок в передноворічний період 2019 р. У лісництвах створено спеціальні бригади для проведення систематичних рейдів з охорони шпилькових насаджень, до складу яких входять спеціалісти лісгоспу, працівники державної лісової охорони лісництв, представники районного відділу національної поліції, спеціаліст відділу національної поліції, спеціаліст відділу раціонального природокористування департаменту екології та природних ресурсів в Закарпатській ОДА (за згодою), а також зав. відділом редакції газети "Вісник Хустщини" (за згодою).

Реалізація новорічних ялинок в районі, буде проводитись у спеціально відведених місцях, лісогосподарськими підприємствами області, що отримали дозвіл від райдержадміністрації.
ДП "Хустське ЛДГ" не має лімітів на заготівлю новорічних ялинок та не буде проводити їх реалізацію. Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної вирубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра у корі біля шийки кореня.
Тож, згідно з діаметром дерева перебачені наступні суми: до 10 см – 453,99 грн, 10,1-14 см – 799,86 грн, 14,1-18 см – 2053,71 грн.

Крім того згідно зі статею 65 КУпАП порушники сплачують цей штраф за незаконну вирубку хвойних дерев у ромірі від п'яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи – від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119 – 204 грн). З 1 січня 2019 р. адмінштрафи для громадян за незаконну вирубку збільшується в три і більше рази (255 – 510 грн), посадових осіб – більше як у десять разів (1275 – 2550 грн).

Для громадян та посадових осіб, які протягом року здійснили повторно випадок незаконної вирубки, адмінштрафи збільшуються у два – чотири рази і становитимуть 510 – 1020 грн і 5100 – 10200 грн відповідно.

Читайте також: На Рахівщині підприємця підозрюють у незаконній рубці дерев на 650 тис. грн

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook