Лікарі розповіли, як побутова хімія щодня шкодить здоров’ю

Побутова хімія вкрай небезпечна не тільки для дорослих, а й, передусім, для дітей

Дослідження канадських вчених підтвердили, що малюки, чиї батьки постійно користуються такими засобами, частіше мають проблеми зі здоров'ям, повідомляє ТСН, пише Depo.Закарпаття. Зокрема, страждають на астму. Українські лікарі також підтверджують, що хімією для прибирання та прання, користуватися варто вкрай обережно. 

Лікарка Олена Бачинська попереджає, що навіть із екозасобами потрібно бути обережними: "Це не означає, що він безпечний для вас. Це означає, що він не несе загрозу для навколишнього середовища". 

Експерти однозначні, що найнебезпечніша хімія, у складі якої є хлор. Його випари шкідливі для організму, а надто дитячого. Однак, його і досі додають до деяких дезінфекційних засобів.

"З'єднання з хлором можуть викликати напади бронхіальної астми. Інші речовини, кислоти, наприклад, можуть призводити до задухи", - пояснює лікарка-алергологиня вищої категорії Олена Бачинська.

Але, навіть якщо ваші засоби для миття ванни та туалету не містять хлору, їх краще застосовувати, коли дітей немає вдома. І обов'язково провітрювати приміщення після прибирання.

Побутова хімія впливає на слизову оболонку носа, порушує функції нирок, печінки та обміну речовин. Лікувати наслідки надмірного користування побутовою хімією – інколи доводиться роками.

В одній із столичних лабораторії, де оцінюють, зокрема, безпеку, пральних порошків, радять ті, які виготовлені на основі мильної стружки і ті, які містять менш як 5% поверхнево-активних речовин. Пари відповідають за утворення піни, але їх важко вимити із тканини. І вони можуть спровокувати алергію чи дерматити. Тож фахівці радять ретельно споліскувати білизну. 

Нагадаємо, чому минулого століття в автомобільне пальне додавали небезпечний свинець.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття