Лідер угорців Закарпаття заявив, що Захід може вирішити "проблеми угорської меншини в Україні"

За словами Ласло Брензовича, представники угорської меншини в Україні безліч разів зверталися до інституцій ЄС щодо утисків угорців Закарпаття

Про це він заявив у інтерв'ю провладному угорському виданню 888.hu, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Європейську правду".

Голова Товариства угорської культури (КМКС) Закарпаття і народний депутат Василь (Ласло) Брензович заявив, що вирішення проблем угорської нацменшини в Україні можливе у тому випадку, якщо Захід натисне на Київ. За словами Брензовича, представники угорської меншини в Україні безліч разів зверталися до інституцій ЄС щодо утисків угорців Закарпаття, проте щоразу наштовхувались на "подвійні стандарти ЄС".

"Ми побачили, що речі, які Брюссель засуджує в Угорщині, зовсім не турбують його в інших країнах, зокрема, в Україні. Відповідно, якщо ЄС щось і робить за нашим запитом, то робить це дуже неохоче і формально", - поскаржився Брензович.

Втім, лідер угорців Закарпаття певен, якщо Захід із його "подвійними стандартами" натисне на Україну, це здатне вирішити проблеми угорської нацменшини.

"Врегулювання ситуації можливе лише у тому випадку, якщо Захід, який має дуже великий вплив на Україну, буде готовий серйозно вимагати від української держави поважати європейські демократичні цінності", - заявив Брензович.

Нагадаємо, 15 листопада Віктор Орбан заявив, що не хоче ні про що домовлятися з чинною владою України.

16 листопада в МЗС України заявили, що викликали Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто до Міністерства закордонних справ через скандальні висловлювання угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана. Однак у Будапешті наполягають, що ініціатором зустрічі були вони самі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook