Лайфхак задарма: Все, що треба знати про грибні місця у двох західних областях України

У Карпатах розпочинається сезон осінніх грибі, туристи масово їдуть у гори запастися цінними білими грибами

Лайфхак задарма: Все, що треба знати про…

Із початку осені на Закарпатті та Івано-Франківщині триває "грибний пік", повідомляє Depo.Закарпаття. Грибники не втомлюються хизуватися "уловом" та навіть щиро діляться грибними місцями. може тому, що там вони вже все "почистили".

Тим не менш, можна натрапити на місця, які обіцяють шалені врожаї грибів. Треба просто мати карту і вміти орієнтуватися. У ній - перелік основних населених пунктів та їх присілків і рік, які є відомими, популярними місцями збору грибів. 

Отже, Закарпаття. У Закарпатській області лідерами за кількістю грибів є Рахівський і Переченський райони. Хороші місця біля озера Синевир і селища Лумшори, що відоме "карпатськими джакузі" – купанням у чанах із сірководневою водою, сіл Драгово, Вишка, Колочава, Рудніковка Гута, Солочин, Микулинці, Ільківці, Щасливе, Крите.  Тут поширені підберезники, білі гриби та трюфель.

Тим, хто помандрує до Закарпаття, винятково за грибами варто їхати до глухих сіл. Неподалік від Сваляви Закарпатської області для затятих грибників підійдуть такі села: Рудниковка Гута та Солочин. Поблизу Мукачева: Микулинці, Ільківці, Щасливе, Крите. У цих місцях гриби збирають у промислових масштабах.

І Прикарпаття. Перелік основних населених пунктів та їх присілків і рік, які є відомими, популярними місцями збору грибів. Місця, де є дорога для легкового автомобіля. З Північного Заходу на Південний Схід - саме так тягнеться пасмо карпатських гір по Івано-Фрнаківській області: Козаківка (та верхів’я рік Сукіль і Бесарабка); Новий Мізунь (та середня течія ріки Мізуньки); Мислівка (та верхів’я Свічі - Правицький кордон, Мельдунок Бескидський); Вишків (Сенечів, а також всі потоки, які є витоком Мізуньки на південний схід); Осмолода (та верхів’я рік Лімниця та Молода); Гута (верхів’я та притоки Бистриці Солотвинської); Бистриця (верхів’я та притоки Бистриці Надвірнянської, Салатрук, Довжинець, Рафайловець, а також Зелениця (с.Зелена)); Делятин-Яремче-Микуличин-Татарів (практично всі гірські притоки Прута); Космач (з численними присілками, верхів’я притоків Пістиньки); Ворохта (також Вороненка, Завоєля, Заросляк, і всі верхні притоки, які складають витік Прута); Кривопілля (всі ліві і праві притоки ріки Ільця); Красник, Бистрець, Зелена (та всі притоки Чорного Черемоша); Гринява, Біла Річка (верхів’я Білого Черемоша (важкодоступний і малонаселений регіон).

І мотивація:

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme