Корисні кімнатні рослини: Що допоможе очистити повітря і поліпшити самопочуття

В повітрі житлових приміщень накопичуються шкідливі для здоров'я речовини, які виділяються з настінних і підлогових покриттів, меблів і миючих засобів. Ефективно очистити повітря в будинку і поліпшити самопочуття оточуючих допоможуть деякі кімнатні рослини

У будинках варто тримати тільки здорові рослини: якщо квітка хвора, вона не зможе очищати повітря сповна. Ідеально для поглинання небезпечних речовин підходять рослини з великим листям і густою кроною. В кімнатах для відпочинку (спальня, дитяча) корисно тримати квіти, які виділяють ефірні олії (герань, лаванда).

Depo.ua підготував список найкорисніших кімнатних рослин, які не тільки очищують повітря в житловому приміщенні, але і покращують самопочуття, а ще вписуються в будь-який інтер'єр.

ТОП-7 рослин, які відмінно очищують повітря

Квітникарі рекомендують на кожні 10 квадратних метрів розміщувати кімнатну рослину. Очищення повітря буде відбуватися ефективніше, якщо рослини згрупувати в міні-острівці.

Спатифіллум

Ця рослина, відома також як "жіноче щастя", цвіте всього кілька місяців, а ось очищує повітря цілодобово. Спатифіллум є лідером серед інших рослин по очищенню повітря від формальдегіду, бензолу і трихлоретилену, які випаровуються з поверхонь меблів і панелей ДСП.

Як доглядати

Спатифіллум гине на сонці, але любить розсіяне світло: тому краще за все він буде себе почувати в тіні. Ґрунт рослини потрібно регулярно зволожувати: влітку — щодня, взимку — раз на декілька днів. Також важливо не забувати протирати листочки рослини від пилу.

Герань

Ця рослина також відмінно справляється з очищенням повітря в будинку. Герань також бореться зі шкідливими мікроорганізмами і бактеріями (стафілококами і стрептококами), "стерилізуючи" повітря.

Крім цього, квітка виділяє ефірні олії, які заспокоюють нервову систему і нормалізують сон.

Як доглядати

Герань не вимагає особливого догляду: достатньо забезпечити їй хороше освітлення і рясно поливати раз на кілька днів.

Фікус

Ще одним чемпіоном по очищенню повітря від формальдегіду, бензолу та аміаку є фікус. Рослина також зволожує повітря, очищаючи його від пилу.

Як доглядати

За фікусом особливий догляд не потрібен. Він може рости як на сонці, так і в півтіні. Поливати його слід кілька разів на тиждень влітку, і раз в 7 днів — взимку. Також потрібно не забувати протирати листочки рослини від пилу.

Бегонія

Ця рослина обов'язково повинна бути в будинку, де прибирання відбувається за допомогою агресивних миючих засобів. Бегонія відмінно справляється з очищенням повітря від парів різних хімічних сполук і виділяє в повітря речовини фітонциди, які вбивають небезпечні мікроорганізми, зокрема стрептококи і стафілококи.

Як доглядати

Бегонія не вимагає багато води: досить поливати її влітку раз на 3-4 дні, а взимку — раз на тиждень. Для рослини краще вибрати місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені, адже вона любить півтінь.

Антуріум

Рослина зволожує повітря, насичуючи його очищеними водними парами. Антуріум поглинає отруйні речовини і токсини, зокрема толуол і ксилен, переробляючи їх в нешкідливі для людини сполуки. Як і спатифіллум, антуріум цвіте кілька місяців.

Як доглядати

Антуріум любить тінь і стримані температури — близько 20 градусів тепла влітку і не нижче 15 градусів — взимку. Його потрібно рясно поливати (раз в 2-3 дні) і захищати від протягів.

Азалія

Азалія є не тільки одною з найпривабливіших рослин, відомих в домашньому квітникарстві, але і корисною, адже ефективно поглинає формальдегід, який виділяється з меблів і килимових покриттів.

Як доглядати

Азалія здатна довго радувати своїми гарними квітками, але вельми вимоглива в догляді. Вона любить низькі температури (не вище 20 градусів) і вологе повітря. Поливати азалію потрібно через день холодною відстояною водою.

Драцена облямована

Драцена також очищує повітря від формальдегіду і ксилолу, а в висоту досягає кілька метрів. Ще вона схожа на невелику пальму і виглядає екзотично. Кращі місця для розміщення драцени — кухня, коридор і вітальня.

Як доглядати

Ґрунт в горщику у драцени повинен бути вологим. Поливати рослину потрібно раз на 2-3 дні, а зайву воду з піддона обов'язково зливати.

ТОП-3 рослин для поліпшення самопочуття

Крім очищення повітря, рослини також можуть впливати на наше самопочуття. Одним властиво заспокоювати нерви, іншим — нормалізувати сон людини.

Лаванда

Ця рослина відома людині тисячі років. Лаванду застосовують в медицині при виготовленні ліків і ефірних олій. Запах її квітки допомагає боротися з депресією, заспокоює нерви і знижує підвищене серцебиття.

Як доглядати

Найкраще лаванда себе почуває в оточенні сонячного світла. Чим більше тепла їй дістається, тим красивіше вона стає. Рослина дуже посухостійка, тому поливати її можна нечасто — раз на тиждень буде цілком достатньо.

Базилік

Крім приємного і насиченого смаку, рослина має приємний аромат і секретний компонент — ліналоол, який широко використовується експертами в ароматерапії. Досить понюхати листочок базиліка, щоб заспокоїти нервову систему і уникнути стресу.

Як доглядати

Базилік не терпить протягів, тому краще поселити його якомога далі від вікна. Поливати і обприскувати рослину влітку потрібно кожен день, а взимку знизити частоту поливу до двох разів на тиждень.

Кипарисовик

Рослина допомагає позбутися головного болю і знизити кров'яний тиск. Кипарисовик часто можна зустріти в будинку у людей, які страждають на гіпертонію. Ще одна властивість цієї рослини — викидання в повітря речовин, які збільшують рівень вологості.

Як доглядати

Кипарисовик любить прохолоду і свіже повітря, тому взимку його можна перемістити на балкон, а влітку — в тінь, тому що спека для нього згубна. Поливати рослину потрібно рясно — раз на 2-3 дні. Також кипарис важливо обприскувати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття