Коляди на всі лади: Як в Ужгородському скансені демонстрували різдвяні традиції Закарпаття (ФОТО)

З-поміж усіх християнських свят у Різдва є своя особливість – це велика кількість народних традицій

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

У суботу, 12 січня, в обласному музеї народної архітектури та побуту вкотре відбувся фестиваль "Коляди в старому селі". Самобутні обряди, звичаї, колядки та щедрівки до обласного центру привезли усі райони Закарпаття. Ужгородський скансен звучав різдвяними піснями усіх етносів, що мешкають у нашому багатонаціональному краї. А колорит бетлегемщиків вражав різноманітністю образів – від ангеликів до добродушної нечисті.

"З-поміж усіх християнських свят у Різдва є своя особливість – це велика кількість народних традицій. Одна із найголовніших – коляда. Маленька розповідь про велику подію – народження Спасителя. Різдвяні дні – це чудовий час і привід побажати, щоб для кожного з нас горіла Віфлеємська зірка, щоб ми будували своє життя на християнських цінностях. І тоді все буде гаразд у нас, у наших сім'ях, в країні", – зазначив під час фестивалю голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Разом із обрядовою частиною учасники фестивалю демонстрували присутнім традиційний побут і різдвяну гостину. Ця частина фестивалю оселилася у збережених старовинних будиночках з усіх куточків області.

Передувала "Колядам у старому селі" коляда на площі Народній, де на головній сцені Міжнародного фестивалю "Василля" виступали колядницькі гурти з Міжгірщини та Рахівщини. А потім центральною частиною Ужгорода рушила яскрава хода бетлегемщиків, сповіщаючи, що Закарпаття відзначає світлі зимові свята.

Вже у неділю верховинські колядки звучатимуть у смт Ясіня, де у рамках святкування сторіччя Гуцульської Республіки пройде фестиваль "Велика гуцульська коляда".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття