Коли рожевого багато не буває: Як "засакурився" Ужгород

Ужгород перетворюється на справжній райський сад, адже починає цвісти екзотична японська вишня - сакура

Експерти прогнозують, що "на сакури" до Закарпаття приїде більше 20 тисяч туристів. Закарпатці ж, звісно, переконані, що бажаючих побути в області в "рожеві дні" значно більше, тому, не дивно, що кожне місто, в якому бодай якась сакурова алея, залюбки фестивалить, змагається, розважається, аби тільки бути "в тренді".

Торік експерти кількох туристичних організацій Закарпаття, після узагальнення статистичної та експертної інформації найкращим містом для милування сакурами визнали Мукачево. Це, як кажуть закарпатці, не перше, але і не друге місто краю має, на думку фахівців, чим здивувати туристів. Тут можна сфотографуватися біля "шаленої сакури", яка першою розквітла у 2018 році в Закарпатті, доторкнутися до найстарішої сакури Закарпаття по вулиці Філатова, побачити найдовшу алею сакури, 1 км 300 метрів, по вулиці Ужгородській. Спостерігати за цвітінням сакури в Мукачеві можна і онлайн - нещодавно встановлено камеру біля однієї з найкращих сакур міста. Цьогоріч Мукачево теж не пастиме задніх і вже анонсувало та провело чимало спортивний та розважальних "сакурових" заходів.

Та все ж, більшість туристів, як правило, їдуть до Ужгорода. Ужгородці зробили сакури своєю туристичною візитівкою і завжди ревно її оберігають. Тисячі містян та туристів із фотоапаратами, "рожеві" від кількості світлин і селфі з екзотичними деревами стрічки у соцмережах – ця картина завжди радує, хвилює, збуджує і надихає. За пишним і фантастичним цвітінням, як правило, йдуть у район Галагов у центрі Ужгорода. Саме сюди ще у 1923 році була завезена перша ужгородська сакура. Саме у цьому районі в час цвітіння просто так не погуляти: до кожного дерева, без перебільшення, вишиковуються черги. Закарпатські гумористи жартують: щоб правильно сфотографуватися на фоні сакур, палку для селфі треба тримати в правій руці, а відбиватися від інших туристів – лівою.

Статус незмінної "сакурової" столиці Ужгород підтверджує і традиційний "Сакура-фест", який стартував 12 квітня і триватиме до 27 квітня. Програма фестивалю дуже насичена: винний фест та фестиваль театрального мистецтва, фестиваль сучасної духовної музики, спортивні змагання, танці, фестиваль вогню та шоу-програм і ще багато цікавого як дорослих, так і для малечі. Тож, Ужгород "рожевий" зовсім не втрачений для туристів. 

Кореспондент Depo.Закарпаття прогулявся "сакуровими" вулицями зранку недільного дня і ось, що закадрував.

Для тих, хто хоче побачити рожеве цвітіння дерев в Ужгороді, розробили спеціальну карту з позначками

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття