Коли кожен голос "на вагу золота": Як ужгородський округ з мінімальним відривом не пустив "слугу народу" у ВР

Підрахунок голосів у 68-му окрузі з центром в місті Ужгороді був дуже напруженим. Лідери перегонів постійно змінювалися, а відрив між ними часом складав десяті частини відсотка
 

Мар'яна Романова

Те, що ужгородський округ буде запеклим майданчиком для боротьби, було зрозуміло ще на початку передвиборчих кампаній. Лідера перегонів визначити було важко: прогнозувалося, що протистояння розгорнеться між чинним нардепом від БПП Робертом Горватом, який на вибори по округу пішов самовисуванцем і Андрієм Андріївим – рідним братом мера Ужгорода Богдана Андріїва. Саме ці два кандидати проводили найбільш масштабні кампанії, про них найбільше було згадок у ЗМІ, а у соцмережах постійно йшло обговорення "методів" кандидатів. До прикладу, Андріїву закидали звинувачення у підкупі, як свого часу його братові, коли той став мером. До слова, обидва Андріїви вирішили "штурмувати" ВР. І якщо Андрій-мажоритарник став кандидатом-самовисуванцем по ужгородському округу, то його брат-мер був сьомим у списку політичної партії "Опозиційни блок", яка до ВР не пройшла.

Та у боротьбу з шаленою підтримкою, як виявилося під час підрахунку, впевнено влився і кандидат від "Слуги народу" Олександр Пекарь. Те, що його так заповзято підтримають виборці, ніхто особливо не чекав: Пекарь є маловідомим, передвиборчої кампанії практично не проводив, а запам’ятався здебільшого своїм скандальним резюме на сайті пошуку роботи, у якому зробив понад десять помилок.

Тож невдовзі після закриття дільниць у штабі Роберта Горвата повідомили, що за попередніми підрахунками голосів, він перемагає на окрузі. Прихильники у соцмережах надсилали свої вітання, дехто вже почав святкувати. Ейфорія трохи стихла, коли ЦВК почала оприлюднювати офіційні дані. До лідерів перегонів Горвата, Андріїва і Пекаря долучився і Йосип Борто – перший заступник голови Закарпатської облради, заступник голови "КМКС" Партії угорців України. "Угорський кандидат" при початкових результатах ЦВК впевнено рухався на перше місце, а подекуди і був на першому місці.

Згодом на першому місці укорінився "слуга народу" Пекарь, з мінімальним відривом – Горват і Андрїів на другому і третьому відповідно. Різниця між кандидатами була менше відсотка. Така "валідольна" ситуація тривала певний час, заставивши понервувати і кандидатів, і виборців.

Після оприлюднення остаточних даних ЦВК Горват вже міг святкувати на повну: за нього віддали голоси 14 207 виборців, або 19,66% тих, хто взяв участь в голосуванні. У його найближчого суперника – Олександра Пекаря, що балотувався від політичної партії "Слуга народу" – 13 946 (19,3%). Андрій Андріїв набрав 17,7%, що дорівнює 12 788 голосам.

Тобто різниця між першим і другим місцем склала лише 261 голос. Саме стільки не вистачило маловідомому "слузі народу" Пекарю, щоб потрапити у ВР. Закарпатці не відрізнялися особливо від решти регіонів і активно голосували за "молодих-зелених", але тут, на ужгородському окрузі, трішки не дотягнули свого. Горват, який з таким мінімальним відривом проходить у парламент, як ніхто тепер повинен розуміти фразу про "кожен голос важливий".

А щодо братів Андріївих, котрі обидва у Верховну Раду не проходять, то, швидше за все, варто чекати їхньої активності на майбутніх місцевих виборах. Принаймні, Богдан Андріїв може спробувати усидіти в кріслі міського голови Ужгорода.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття