Коли кожен голос "на вагу золота": Як ужгородський округ з мінімальним відривом не пустив "слугу народу" у ВР

Підрахунок голосів у 68-му окрузі з центром в місті Ужгороді був дуже напруженим. Лідери перегонів постійно змінювалися, а відрив між ними часом складав десяті частини відсотка
 

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Коли кожен голос "на вагу золота": Як уж…

Те, що ужгородський округ буде запеклим майданчиком для боротьби, було зрозуміло ще на початку передвиборчих кампаній. Лідера перегонів визначити було важко: прогнозувалося, що протистояння розгорнеться між чинним нардепом від БПП Робертом Горватом, який на вибори по округу пішов самовисуванцем і Андрієм Андріївим – рідним братом мера Ужгорода Богдана Андріїва. Саме ці два кандидати проводили найбільш масштабні кампанії, про них найбільше було згадок у ЗМІ, а у соцмережах постійно йшло обговорення "методів" кандидатів. До прикладу, Андріїву закидали звинувачення у підкупі, як свого часу його братові, коли той став мером. До слова, обидва Андріїви вирішили "штурмувати" ВР. І якщо Андрій-мажоритарник став кандидатом-самовисуванцем по ужгородському округу, то його брат-мер був сьомим у списку політичної партії "Опозиційни блок", яка до ВР не пройшла.

Та у боротьбу з шаленою підтримкою, як виявилося під час підрахунку, впевнено влився і кандидат від "Слуги народу" Олександр Пекарь. Те, що його так заповзято підтримають виборці, ніхто особливо не чекав: Пекарь є маловідомим, передвиборчої кампанії практично не проводив, а запам’ятався здебільшого своїм скандальним резюме на сайті пошуку роботи, у якому зробив понад десять помилок.

Тож невдовзі після закриття дільниць у штабі Роберта Горвата повідомили, що за попередніми підрахунками голосів, він перемагає на окрузі. Прихильники у соцмережах надсилали свої вітання, дехто вже почав святкувати. Ейфорія трохи стихла, коли ЦВК почала оприлюднювати офіційні дані. До лідерів перегонів Горвата, Андріїва і Пекаря долучився і Йосип Борто – перший заступник голови Закарпатської облради, заступник голови "КМКС" Партії угорців України. "Угорський кандидат" при початкових результатах ЦВК впевнено рухався на перше місце, а подекуди і був на першому місці.

Згодом на першому місці укорінився "слуга народу" Пекарь, з мінімальним відривом – Горват і Андрїів на другому і третьому відповідно. Різниця між кандидатами була менше відсотка. Така "валідольна" ситуація тривала певний час, заставивши понервувати і кандидатів, і виборців.

Після оприлюднення остаточних даних ЦВК Горват вже міг святкувати на повну: за нього віддали голоси 14 207 виборців, або 19,66% тих, хто взяв участь в голосуванні. У його найближчого суперника – Олександра Пекаря, що балотувався від політичної партії "Слуга народу" – 13 946 (19,3%). Андрій Андріїв набрав 17,7%, що дорівнює 12 788 голосам.

Тобто різниця між першим і другим місцем склала лише 261 голос. Саме стільки не вистачило маловідомому "слузі народу" Пекарю, щоб потрапити у ВР. Закарпатці не відрізнялися особливо від решти регіонів і активно голосували за "молодих-зелених", але тут, на ужгородському окрузі, трішки не дотягнули свого. Горват, який з таким мінімальним відривом проходить у парламент, як ніхто тепер повинен розуміти фразу про "кожен голос важливий".

А щодо братів Андріївих, котрі обидва у Верховну Раду не проходять, то, швидше за все, варто чекати їхньої активності на майбутніх місцевих виборах. Принаймні, Богдан Андріїв може спробувати усидіти в кріслі міського голови Ужгорода.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme