Прикмети 27 жовтня: Як у день Параски вагітним жінкам не втратити заступництво святої

Якщо людина народилася 27 жовтня, то її талісманом є камінь топаз. Крім того, говорили, що такій людині необхідно буде багато працювати, щоб досягти поставлених цілей, якими б вони не були

Прикмети 27 жовтня: Як у день Параски ва…

У церкві 27 жовтня вшановується пам'ять святої Параскеви (Парасковії, Параски) Сербської, яка жила приблизно в XI столітті на території, прилеглій до Мармурового моря. Вона народилася в тій же сім'ї, що і святитель Єфимій, відомий як єпископ Мадитоса.

Коли батьки Параски померли, то вона вирішила роздати спадщину бідним людям і сама відправилася у Константинополь для того, щоб прийняти чернечий постриг. Далі Параскева відвідала Святу землю як прочанка і вирішила оселитися в Йорданській долині. У рідні місця вона повернулася за два роки до своєї смерті, де і померла. Як казали очевидці, мощі Параскеви мали чудодійні властивості - допомагали вилікуватися від численних недуг.

27 жовтня в народі часто називали Параскою-Грязницею, Тріпальницею, Грязнухою. Дуже часто на Параску погода псується, і йде дощ. Температура повітря 27 жовтня також знижується. Як правило, сухої і теплої погоди в цей день практично не буває. У цей день належало тріпати і м'яти льон.

Параскеву часто зображували жінкою худої статури з довгим волоссям. Говорили, що Параска є захисницею вагітних жінок. Щоб не втратити її допомогу в процесі пологів, вагітні не розчісували волосся. Намагалися 27 жовтня не надто сильно сміятися, оскільки в майбутньому така людина могла зіткнутися з численними бідами і плакати гіркими сльозами.

Обов'язково задобрювали 27 жовтня домовика: виносили для нього їжу у двір, щоб у майбутньому худоба добре водилася і не хворіла. Вірили, що саме домашні тварини перебували під опікою домовика.

Народні прикмети на 27 жовтня:

Багато бруду на Параску - сніг, який випаде в наступний раз, приведе до справжньої зими і вже довго не розтане

Якщо людина народилася 27 жовтня, то її талісманом є камінь топаз. Крім того, говорили, що такій людині необхідно буде багато працювати, щоб досягти поставлених цілей, якими б вони не були

Зоряне небо яскраве - буде гарний урожай

Вітряна і суха погода 27 жовтня - літо наступного року буде сухим і неврожайним

Брудно, а слід від кінського копита повністю наповнюється водою - прикмета, що скоро настане зима

Голосно каркають ворони - чекай відлиги

Хмарна і сніжна погода - прикмета того, що в травні буде негода

Ліс покрився інеєм - це обіцяє багатий урожай вівса. Дощ завжди йде до хорошого врожаю пшениці.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"