Кого 15 березня треба нагодувати солодким, і чому цього дня не можна лаятися

Якщо 15 березня дме теплий і південний вітер, то літо, за прикметами, буде дощовим і теплим

У цей день вшановують пам'ять священномученика Феодота, єпископа Киринейського. Це свято через природні явища називали Федотом Вітроносом. У цей період зазвичай бували сильні вітри, яких дуже боялися, оскільки вірили, що вітром приносило хвороби і нещастя. Намагалися зайвий раз на вулицю не виходити, щоб не застудитися.

Є прикмета, що в цей день всі підземні джерела закипають і виливаються на землю - стається остання велика відлига. У цей день іноді виростала трава настільки, що можна було вже випускати пастися худобу.

Якщо в сім'ї є людина, що відзначає день народження 15 березня, то її пригощають кашею з медом, щоб була вірною своїм близьким все життя.

Старалися 15 березня вживати в їжу овочі без будь-якої термічної обробки. Приймати їжу потрібно було тільки один раз на день після заходу сонця. Крім цього, намагалися утримуватися від розваг, поганих думок і лихослів'я - аби не накликати біду. Аналізували природні явища і намагалися передбачити погоду на найближчі місяці і дні.

Народні прикмети на 15 березня

Довгі бурульки - весна буде довга

Яка 15 березня погода, таким і липень буде

Якщо дме теплий і південний вітер, то літо, за прикметами, буде дощовим і теплим. Холодний північний вітер зі снігом віщує холодне літо

Вітер на Федота вважався нещасливим, оскільки міг "надути" хворобу

Ударили 15 березня морози - чекай проблем із заготівлею корму для худоби і поганих сінокосів

Сонце світить опівдні - це хороший знак, і можна розраховувати на багатий урожай хліба

Заметіль і снігопади на Федота - прикмета, що перша трава з'явиться дуже пізно

Сніг іде вранці - чекай доброго врожаю зернових культур. Якщо сніг йде опівдні або ближче до вечора - урожай хліба буде пізнім

Сніг іде 15 березня весь день - потеплішає нескоро

Якщо на Федота посіяти селеру і цибулю - урожай цих культур буде дуже хорошим

Якщо купити в цей день герань з червоними квітами і не торгуватися, а потім поставити її на підвіконня, то можна задобрити домовика і підпорядкувати його собі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook