Клімкін попередив угорців

Міністр в Ужгороді заявив, що Україна не перегляне ухвалене освітнє законодавство і не відмовиться від намірів принести "більше України" на Закарпаття

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін в Ужгороді після зустрічі з представниками і головою товариства угорців України, повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на "Європейську правду".

"Дороги назад у нас немає, в тому числі щодо (мови) освіти", - наголосив він. Міністр підкреслив, що попри це, не йдеться про асиміляцію угорської меншини. "Ніхто не хоче асиміляції, ніхто не хоче щоби угорці були "менш угорцями". Вони мають залишатися угорцями, але отримати додаткові шанси, які дає знання української мови, знання країни, в якій вони живуть", - пояснив міністр.

Клімкін додав, що не йдеться про повне переведення освіти на українську, значна частина предметів і надалі буде викладатися угорською мовою: "Йдеться про краще викладання української мови, а також та обмеженого кола предметів українознавчого напрямку".

Павло Клімкін також наголосив, що вважає неправдивими думки про просування антиугорських настроїв в Україні. "Є міфологія щодо антиугорьких настроїв на українських каналах. Я пояснив, що це за визначенням не так", - переповів він хід розмови під час зустрічі з представниками угорської меншини.

Нагадаємо, що в Ужгороді розпочалося засідання Товариства угорської культури, куди для висвітлення та зйомок допустили тільки угорські ЗМІ

Нагадаємо також, що 19 вересня ЗМІ оприлюднили відео, яке демонструє, як у консульстві Угорщини у Берегові видають громадянам України паспорти громадянина Угорщини.Новоспеченим "угорцям" дають келих шампанського, вони також вголос промовляють присягу щодо вірності Угорщині.

Після розгорівся дипломатичний скандал між Угорщиною та Україною.

4 жовтня Угорщина вирішила вислати українського консула у відповідь на аналогічний крок Києва.

5 жовтня стало відомо ім'я дипломата, якого видворять з Угорщини - це український дипломат Дмитро Керечанин.

9 жовтня до "чистилища" "Миротворця" потрапили понад 300 закарпатців з угорськими паспортами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook