Ківі закарпатського селекціонера підробляли на Росії

Ідея вирощувати плоди не в горщиках на підвіконні, а в саду прийшла в голову Генріху Стратону 23 роки тому

Ківі закарпатського селекціонера підробл…

Спеціально для цього вивів навіть морозостійкий сорт. Каже, що минулого року виростив понад 40 тисяч саджанців і зібрав кілька тонн плодів, пише Depo.Закарпаття з посиланням на PRESS-ЦЕНТР.

Експериментувати Генріх почав на своєму городі. Допомагав йому його батько-біолог. Купував у магазинах ківі, які на початку 90-х щойно почали возити в Україну з Нової Зеландії, вибирав насіння і стимулював у них мутаційні процеси. Потім проводив масовий відбір – висівав в саду кілька тисяч насінин і, не утеплюючи, залишав на зиму. Виживали найстійкіші до морозів.

"Спочатку це було кілька десятків саджанців, потім менше, потім – ще менше. Врешті залишилася та єдина культура, яка сьогодні здатна пережити мороз до 30 градусів. Просто за роки експериментів більших морозів не було", - каже Генріх.

Так що цілком можливо, що його ківі переживе і значно нижчі температури. Чоловік каже. що вирощувати їх зовсім не складно, як звичайний виноград. Лише морозостійкий ківі здатен пережити морози сильніші, ніж виноградники.

Цвісти кущі ківі починають наприкінці весни, а вже у вересні-жовтні можна збирати врожай. Зберігати плоди можна усю зиму в прохолодному приміщенні.

За роки у Генріха Стратона з’явилися і конкуренти-шахраї. Каже, під його брендом надсилали людям саджанці невідомо чого - саджанці ківі, котрі ніколи не приживуться в Україні. Знайшов таких "селекціонерів" навіть у Росії. Довелося судитися.

Зараз свої саджанці Генріх Стратон продає у Словаччину, Угорщину, Молдову, Узбекистан, Вірменію та навіть США. Вартість одного – 150 гривень.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme