Кіпр планує інвестувати у розвиток альтернативних видів енергетики на Закарпатті (ФОТО)

Керівники Закарпаття обговорили з Послом Республіки Кіпр альтернативну енергетику і туризм на Закарпатті 

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

У четвер, 9 серпня, голова Закарпатської ОДА зустрівся з послом Республіки Кіпр в Україні Луїсом Телемаху. Дипломат прибув із ознайомчим візитом на Закарпаття з метою налагодити ділові відносини. "Те, що Закарпаття екологічно чистий регіон, дуже важливо, адже багато коштів ми вкладаємо саме у розвиток альтернативних видів енергетики. Кіпр, як і увесь світ, дуже потерпає від глобального потепління. 22% електроенергії Кіпру виробляється за рахунок альтернативних джерел. Особливо пріоритетним є використання сонячної енергетики. Дорогою до Ужгорода я бачив у вас багато сонячних панелей – це те, у що ми хочемо інвестувати", – наголосив Телемаху.

Посол відзначив, що одним із пріоритетних напрямків співпраці для Кіпру є розвиток туризму. За його словами, серед найпопулярніших країн, які обирають українські туристи, Кіпр посідає дев'яте місце. Загалом щорічно Кіпр відвідують 4 мільйони туристів, що втричі більше, ніж населення країни. Посол зауважив, що на Закарпатті, як і по всій країні, бракує розвинутої туристичної інфраструктури і ноу-хау у наданні відповідних послуг. "Я хочу, щоб ваші підприємці та всі, хто працює у сфері туризму, ознайомилися з досвідом Кіпру, можливо, навіть за допомогою організації певних тренінгів", – додав посол.

Москаль наголосив, що Закарпаття посідає одне з перших місць у державі з розвитку туризму. "Падіння курсу гривні відносно американського долара сприяє тому, що до нас їдуть наші сусіди – румуни, угорці, чехи, поляки – оскільки відпочинок у нас їм обходиться набагато дешевше, ніж у країнах ЄС", – зазначив голова ОДА.

Посол Республіки Кіпр перебуватиме на Закарпатті протягом чотирьох днів. У планах дипломата – зустріч із керівництвом обласного центру, науковцями та місцевими підприємцями.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Мітки: #Москаль