Закарпатці в парламенті: Хто і як голосував за ринок землі

У середу, 13 листопада, Верховна Рада підтримала у першому читанні та за основу проєкт закону №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

Закарпатці в парламенті: Хто і як голосу…

Після тривалих суперечок, популізму, блокування трибуни Ради фракціями ОПЗЖ та "Батьківщина", пролонгації засідань, земельній реформі таки дали старт. 

Поки під стінами Ради мітингувала "Свобода", а "ЄС", разом з ОПЗЖ, "Батьківщиною" та "Голосом" намагалися не дати "Слузі народу" проголосувати за проєкт закону №2178-10, в парламент приїздив прем'єр Гончарук, а президент Зеленський ще перед засіданням говорив зі своїми партійцями. 

В підсумку, не дивлячись на відвертий бардак у Раді, старт земельній реформі дали голоси 240 депутатів. З них – 227 "слуг народу" і 13 позафракційних. 

Хто і як голосував

У "Слузі народу" підтримали проєкт закону навіть депутати Коломойського, які його всіляко критикували до цього. "За" голосували зокрема Дубінський, Василевська-Смаглюк. Утрималися 16 людей, а "проти" було троє: Нагорняк, Мазурашу та Скороход. 

Важливо розуміти, що без підтримки групи Коломойського всередині "Слуги народу", президенту Зеленському б не вдалося протиснути важливе рішення. Головна битва буде за друге читання, бо владі відкриття ринку землі важливе ще й для того, щоб реальним був проєкт Бюджету-2020. 

Цікаво, що група "За майбутнє", яку пов'язують з Коломойським, голосів "за" не дала. Так само як і жодна інша фракція. 

Ще 13 голосів "за" дали позафракційні, включно з Дмитром Разумковим та Русланом Стефанчуком. Допоміг "Слузі народу" голосами за ринок землі Рінат Ахметов. За проголосували Магера (екс-директор з розвитку меткомбінату ім. Ілліча), Гриб (екс-ДТЕК), Шпенов (людина Вілкула), Магомедов (екс-глава Авдіївського коксохіму). Новинський утримався, втім він завжди поводить себе автономно. 

Як голосували закарпатці

Члени фракції "Слуга народу" - Кривошеєв, Костюх та Лаба - проголосували "за". Підтримали законопроєкт позафракційні Горват, Лунченко та Петьовка. Депутати із групи "За майбутнє" проголосували по-різному: Балога - "проти", Поляк - "утримався".  Круль із "Батьківщини" не підтримав законопроєкт, проголосувавши "проти"

Що передбачає законопроєкт

Основними параметрами ухваленого законопроекту є такі:

- мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах встановлюється на рівні не нижче нормативної грошової оцінки;

- не допускається набуття у власність більше 35% сільськогосподарських земель об'єднаної громади, 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України; до 200 тис. гектарів землі в одні руки дозволяється;

- забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки;

- забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння. Можливо викупити із розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок;

- президент може вводити в дію санкції щодо продажу землі. Під санкції можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні і фізичні особи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"