Вихідні у Карпатах із дітьми: Кілька добрих порад заради приємних спогадів

Аби спогади були приємними і не відбили охоту у дітей до активного відпочинку, потрібно знати кілька правил

Вихідні у Карпатах із дітьми: Кілька доб…

Сезон походів у розпалі. Хороша погода спонукає до нових маршрутів. За новими враженнями, красою природи і активним відпочинком варто вирушати в Карпати. Найкраще – всією сім’єю. Дітям походи підуть лише на користь – і здоров’я покращать, і купу позитивних вражень залишать. Для наймолодших гори залишать враження на все життя. Варто просто дотриматися кількох рекомендацій, аби уникнути неприємних непередбачуваних обставин, які можуть статися у походах.

Загалом, педіатри радять відкладати виїзд в гори, поки дитині не виповниться три роки. Проте, якщо ваша дитина не хворіє і педіатр не має застережень перед такою поїздкою, то можна і не чекати стільки часу. Просто треба бути більш обачними з малюком, слідкуючи за його настроєм та самопочуттям.

У більш "серйозні" походи рекомендовано брати дітей, яким вже виповнилося сім років. Вони вже цілком самостійні, мають зміцнілий імунітет, готові бігати і багато ходити. Головна проблема - це підтримувати інтерес малюка до походу. Затяжні нудні підйоми і тривалі переходи часто даються діткам важко - адже це нудно.

Найкраще почати знайомити дитину з горами, які не є дуже високими. Щоб дитина поступово звикала до висоти та перепаду тиску. Треба налаштуватись, що подорож з дитиною в гори – це, швидше, екскурсія, ніж екстремальна пригода. Доведеться відмовитись від довгих прогулянок лісом, чи горами, або підкоренням високих вершин.

Для більш старших - від семи років - основна небезпека криється в самих дітях і їхній непосидючості. Коли група долає складну ділянку шляху, діти інстинктивно відчувають всю серйозність моменту, поводяться зібрано і добре. Дорослі у такі моменти максимально сконцентровані і доглядають за дітьми. А ось на тривалому привалі або в таборі, коли діти починають нудьгувати, а батьки розслабляються  - чекай пригод. Головне, не підпускати їх близько до обривів і стежити, щоб не їли непотрібних ягід. 

Як показує практика, діти часто справляються з переходами ще краще батьків. Весь день вони можуть ходить туди-сюди, розпитуючи дорослих про все, що бачать. Діти швидше дорослих втомлюються, адже витривалості у них менше. Тому привали потрібно робити частіше. Але зате енергії у них набагато більше, головне - підтримувати зацікавленість в тому, що відбувається і не давати нудьгувати.

Батькам доведеться нести за дитину частину його речей і їжі, а іноді і самого малюка. Тому варто ходити в гори з дітьми відразу всією сім'єю, щоб було легше розподілити навантаження.

Якщо дитина зовсім маленька, то чим зайняти її у горах, питання не виникне. Просто варто взяти із собою достатню кількість іграшок та книг, які можна читати дитині. Коли дитині будуть набридати відомі їй забавки, вона почне бавитись всім, що знайде поблизу. Дітей трохи старших можна почати залучати до вивчення природи. Бажано не брати з собою комп'ютерів та планшетів. 

Що варто брати:

Теплий одяг. Влітку, навіть при дуже спекотній температурі, температура повітря може дуже опускатись ближче до ночі. Треба взяти достатню кількість теплого одягу. 

Аптечка. Аптечку треба взяти обов’язково. У ній мають бути всі засоби першої допомоги: бинти, пластирі, дезинфікуючі засоби, таблетки проти головного та іншого болю, активоване вугілля тощо.

Вода та їжа. Навіть, якщо поруч буде магазин з продуктами, краще взяти з собою мінімальну кількість продуктів та води. 

Дві пари взуття. Взуття має бути обов’язково дві пари і обов’язково зручне. В горах воно може порватись, або змокнути під дощем.

Одяг. Достатня кількість одягу, враховуючи кількість днів перебування в горах.

Купальник та шльопанці. Ці речі краще теж прихопити з собою. Навіть, якщо річка поблизу буде холодною, але погода може бути сприятливою для загарання.

Дощовик. Від дощу та несприятливих умов не застрахований ніхто.

Головний убір. Він захистить і від вітру, і від холоду, і від спеки. Для дитини - кепка, або панамка. А краще дві, якщо одна змокне, чи загубиться.

Фотоапарат. Щоб залишити собі та дитині чудові спогади від подорожі.

Улюблена іграшка малюка. Якщо дитина не може заснути без якогось ведмедика вдома, в горах вона теж не зможе без нього заснути. Іграшки, книжки, розмальовки та олівці - щоб розважити малюка.

Читайте також: Вихідний у Карпатах: Чому ранок на Попівані може бути тільки ваш

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme