Карнавали, бенкети, поцілунок дзвонаря: Як святкують Масницю у світі

Масницю святкують в багатьох країнах Європи, в деяких штатах США, Канаді і навіть Австралії

Карнавали, бенкети, поцілунок дзвонаря:…

Всупереч думці про те, що Масниця  – це слов'янське свято, його святкують і в багатьох країнах Європи, в деяких штатах США, у Канаді і навіть Австралії. І нехай називається він трохи інакше, нехай в кожній релігії йому притаманні якісь певні ритуали і звичаї, але суть його залишається тією ж – це свято присвячене проводам зими і передує початку великого посту.

Масниця − це гуляння, ігри та забави, спалювання опудала зими і, звичайно ж, ціле море млинців.

У країнах Західної Європи Масниця плавно переходить в загальнонародний карнавал, де на час святкування змовкають сварки і суперечки, всюди панує нестримні веселощі, сміх і гумор.

Найвідоміший і відвідуваний ритуал проводів зими проходить в італійській Венеції. Щорічно, щоб побачити саме приголомшливе видовище, сюди з'їжджаються більше 3-х мільйонів туристів. Тут напередодні початку великого посту проходить самий барвистий костюмований карнавал.

У Шотландії на Масницю було прийнято пекти "пісні коржі". У складені разом долоні насипали жменю вівсяного борошна, потім борошно міцно стискали в долонях і занурювали в холодну воду, а отриманий куля випікали в осередку прямо в гарячій золі. Випічку млинців шотландці вважають важливим актом, в якому намагаються взяти участь усі члени родини: один змазує олією сковороду, інший ллє на неї тісто, третій перевертає млинець.

В одному з міст Англії вже багато років проводяться змагання в бігу жінок з млинцями. Об 11:45 лунає "млинцевий дзвін". Кожна жінка біжить з гарячою сковорідкою і млинцем. Правила змагань наказують, що учасниці повинні бути не молодше 18 років-на кожній обов'язково - фартух і косинка- під час бігу потрібно не менше трьох разів підкинути млинець на сковороді і зловити його. Перша жінка, яка передасть млинець дзвонарю, стає чемпіонкою млинцевих гонок на рік і отримує в нагороду ... поцілунок дзвонаря.

В школах Данії в ці дні проводяться театральні вистави, концерти. Школярі обмінюються знаками дружби, передають своїм друзям через знайомих жартівливі листи без вказівки зворотньої адреси. Якщо хлопчик отримає такий лист від дівчинки і вгадає її ім'я, то на Великдень вона подарує йому шоколад.

У Греції відзначення Масниця триває цілих три тижні. У ці дні будинки прикрашають гірляндами і вінками, як на Новий рік, а в магазинах продають дерев'яні жезли - це вважається символом Масниці. Хоч свято називається Масниця, для греків головне блюдо - це м'ясо. Ним наїдаються до відвалу.

Французи святкують Масницю з великим розмахом. Обов'язково влаштовують святковий стіл, на який готують не тільки млинці з солодкими і солоними начинками, але і різні закуски, основні страви, десерти. Чим більше, тим краще. У Франції прийнято спалювати солом'яне опудало, як символ догляду зими і зустрічі весни.

Масницю в Німеччині зустрічають із млинцями, оладками і домашньою ковбасою. А ось у "жирний вівторок" готують пончики. Без карнавалів і театральних дій в Німеччині не обходиться. Тільки одягаються всі в костюми духів, відьом, привидів та так проводжають зиму, як би відлякуючи її.

А в Чехії в ці веселі дні молоді хлопці з вимазаними сажею особами під музику обходять все село, везучи за собою заквітчаний дерев'яний брусок - "клатік". Він вішається кожній дівчині на шию або прив'язується до руки або ноги. Бажаєш відкупитися - плати. А ще вулицями прогулюють справжніх кобил, кізочок або ведмедів.

Масниця припадає на "жирний" четвер. У цей день готують пончики з різними начинками, найбільш популярні — пончики з рожевим варенням і цукровою глазур'ю. З четверга починаються дні балів і вечірок, які називаються "Залишки". В останній день можна зайти в будь-який трактир на жартівливий розпродаж: за традицією скрипаль "продає" незаміжніх дівчат.

У Бельгії та Голландії масничний карнавал, як правило, триває три дні. У ці дні печуть млинці з салом (шпиком), оладки і пончики.

Цікава традиція святкування Масниці у представників Балканських країн. Холостяків неодмінно садять у свиняче корито і волочать вулицею. На дах будинку виставляють фігуру солом'яного діда.

В Ісландії ці дні відзначаються рясними бенкетами. За новою традицією замість млинців готують тістечка зі збитими вершками і политі глазур'ю. Діти зрання будять батьків прикрашеним хлистом, вигукуючи назву тістечок. Скільки разів вигукнеш − стільки тістечок і отримаєш. Ще дітвора любить із піснями пройтися вулицею, випрошуючи тістечка в булочних.

У Вірменії готують багато плову і роздають його тим, хто бідний і не може дозволити собі смачну їжу. В Іспанії в ці дні влаштовують похорон сардини.

 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme